Saimir Tahiri përfundon në gjyq, akuza për trafik droge

Saimir Tahiri përfundon në gjyq, akuza për trafik droge

17:52, 26/03/2019

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur nisjen e gjykimit për çështjen Tahiri duke i hapur dritën jeshile prokurorisë për hetimin ndaj tij.

Tahiri kishte kërkuar gjykim të shkurtuar, ndërsa Prokuroria paraqiti sot prova të shumta kundrejt tij.

Saimir Tahiri akuzohet për bashkëpunim me organizatat kriminale në kultivimin dhe trafikimin e lëndëve narkotike. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku26/03/2019 18:16

Ministri i policisë që duam! A duhet tu kërkojë të paktën ndjesë EDrama atyre policëve që e denoncuan dhe që sot ndodhen në azil politik, atyre që i kërcënoi (si kryetar mafje rrot k*** që është) se do ti ndjekë këmba këmbës meqë denoncuan ministrat mafjozë? Të paktën ndjesë publike, sepse për dorëheqje (sikurse do kish ndodhur në një shtet normal) as që i shkon nëpër mendjen e tij të hallakatur. Prandaj populli e ka kuptuar që derri do plumb.

Daj Jaku26/03/2019 18:15

Linku qe ju kerkoni nuk u gjet, apo ka nderruar vend. Luteni te ktheheni ne faqen kryesore dhe te provoni perseri. Ndoshta ka filluar sabotimi i linkut nga derrat orwellianë?

Shto koment