Ironia e Dylgjerit: Rama vrau demokracinë dhe i 'bleu' gruas gjithë Shqipërinë....

Ironia e Dylgjerit: Rama vrau demokracinë dhe i 'bleu' gruas gjithë Shqipërinë....

09:45, 26/03/2019

Gazetari Ylli Dylgjeri ka reaguar me një shënim në faqen e tij në facebook ku ironizon ashpër kreun e qeverisë Rama i cili sipas tij ka vrarë demokracinë e Shqipërisë.

Ai bën një përngjasim të kreut të qeverisë basketbollist me një basketbollist në Afrikë

Ja postimi i tij i plotë:

Dy basketbollistët

Njëri afrikan e tjetri albanistan. Njëri me Nr. 10, e tjetri me Nr 2. Njëri i zi e tjetri mavi. 

Njërin i gjate 2.31 e tjetri 1.99. Njëri ka punuar me kazëm e tjetri i sëmurë me azëm.

Të dy do të mbahen mënd në histori për dhuratat e mëdha që i bënë grave të fundit.

Afrikani, pasi vrau në xhungël një leopard e shiti dhe i bleu gruas 70 lopë.

Albanistani, pasi vrau demoktacinë, i 'bleu' gruas gjithë të Shqipërinë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Askushi26/03/2019 09:57

Shqiperin nuk e bleu por e grabiti

Shto koment