Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:18, 26/03/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Lidhjet e Ramës me krimin/ Peka: Nisin në Paris e më pas në...

I ftuar më emisionin "A-Show" përmes lidhjes direkte nga zyrat e Syri Kosova në Prishtinë, drejtori i Portalit Syri.net ka komentuar shkrimin e tij më të fundit, pas Kongresit të Partisë Socialiste, i cili bëri shumë bujë dhe u publikua në pothuajse të gjitha portalet në vend.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/240581/lidhjet-e-rames-me-krimin-peka-nisin-ne-paris-e-me-pas-ne/

 

VIDEO/ Basha: Hetimi i kërkuar nga ne, vërtetohet që PD nuk ka shkelur ligjin

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka zbardhur sot, arsyen e paraqitjes së tij në Prokurori gjatë mëngjesit, lidhur me një hetim të hapur prej një viti e gjysëm dhe ka deklaruar se është e vërtetuar që PD-ja dhe drejtuesit e saj nuk kanë shkelur asnjë ligj.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/240419/video-basha-hetimi-i-kerkuar-nga-ne-vertetohet-qe-pd-nuk-ka-shkelur-ligjin/

 

Kontrata e lobimit, Bardhi tregon procesverbalin; 'Prokuroria e përdor sa herë Rama ka hall'

Sekretari i Përgjitshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi i është rikthyer në emisionin ‘Open’ në Top-Channel, çështjes së hapur nga Prokuroria për kontratën e lobimit me ‘Binata Trade’

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/240600/kontrata-e-lobimit-bardhi-tregon-procesverbalin-prokuroria-e-perdor-sa-here-rama-ka-hall/

 

Basha mbledh kryesinë: Protesta në çdo rreth e çdo seancë parlamenti

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së PD-së, ku në fokus kanë qenë qëndrimet e opozitës tashmë që ndodhet jashtë Kuvendit, si dhe organizimi i protestave.

Basha mësohet se iu është drejtuar anëtarëve të kryesisë:

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/240437/basha-mbledh-kryesine-protesta-ne-cdo-rreth-e-cdo-seance-parlamenti/

 

Zekthi në Syri.net: Qeveria është 'gjarpëri në guvë', e nxjerr vetëm populli

I ftuar në Syri.net, përballë ghazetarit Alen Xhelili, analisti Fitim Zekthi ka komentuar ngjarjet më të fundit të aktualitetit në vend, duke u ndalur te kriza politike dhe akuzat e mazhorancës ndaj PD-së për lobim me fonde ruse në SHBA.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/240493/zekthi-ne-syri-net-qeveria-eshte-gjarperi-ne-guve-e-nxjerr-vetem-populli/

 

Zbuloi lidhjen e djalit të Baton Haxhiut me rusët/ Kërcënohet Enver Bytyçi

Kërcënohet Profesori dhe analisti Enver Bytyçi. Lajmi është publikuar nga ish kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/240593/zbuloi-lidhjen-e-djalit-te-baton-haxhiut-me-ruset-kercenohet-enver-bytyci/

 

'Bota e drogës feston/ Bajlozi i zi i kanabizimit të vendit emërohet kryekomisar i Tiranës'

Pas shkarkimit te Kastriot Skenderajt, ditën e sotme është zyrtarizuar kreu i ri i kësaj drejtorie, Rebani Jaupi.

Me një karrierë 20-vjeçare në Policinë e Shtetit, Rebani Jaupi ka mbajtur edhe funksione të tjerë në drejtoritë e qarqeve në Durrës, Elbasan dhe në Tiranë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/240550/bota-e-droges-feston-bajlozi-i-zi-i-kanabizimit-te-vendit-emerohet-kryekomisar-i-tiranes/

 

Vret veten 41 vjeçarja pasi telefonoi policinë: Kujdesuni për fëmijët. Emri

Një 41-vjeçare nga fshati Molisht në ish/komunën Sinjë, në rrethin e Beratit, i ka dhënë fund jetës mesditën e sotme.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/240472/vret-veten-41-vjecarja-pasi-telefonoi-policine-kujdesuni-per-femijet-emri/

 

VIDEO/ Reportazh i Al Jazeera për luftën në Kosovë: Gratë trime të Krushës së Vogël

20 vjet pasi burrat e Krushës së Vogël në Kosovë u masakruan nga policia serbe, gratë trime i rindërtuan shtëpitë, bizneset dhe jetën e tyre.  Al Jazeera ripublikon reportazhin prekës, me filmime dhe rrëfime ngjethëse të grave dhe vajzave të Kosovës.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/240471/video-reportazh-i-al-jazeera-per-luften-ne-kosove-grate-trime-te-krushes-se-vogel/

 

Britania del nga BE, Franca dhe Gjermania krijojnë parlamentin franko-gjerman

Britani e Madhe vendosi të dalë nga Bashkimi Europian dhe si kundërpërgjigje Franca ka krijuar parlament të përbashkët me Gjermaninë.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/240582/britania-del-nga-be-franca-dhe-gjermania-krijojne-parlamentin-franko-gjerman/

 

Shënoi golin e parë të Shqipërisë në eliminatore, ja çfarë thotë Armando Sadiku

Armando Sadiku gjeti golin me fanellën e Shqipërisë pas një mungese të gjatë.

Për “RTSH Sport” sulmuesi u shpreh se ishte fitore për moral, duke pranuar se ishte ndeshje e vështirë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/240625/shenoi-golin-e-pare-te-shqiperise-ne-eliminatore-ja-cfare-thote-armando-sadiku/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco