Basha shkon në Prokurorinë e Tiranës

Basha shkon në Prokurorinë e Tiranës

09:29, 25/03/2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është paraqitur sot në Prokurorinë e Tiranës

Thirrja e kreut të opozitës është bërë për dosjen e lobimit në ShBA.

Basha refuzoi thirrjen e parë të prokurorisë pas ardhjes së letërporosive nga SHBA.

Mndohet se Basha shkoi sot në prokurori, pasi prokuroria hoqi dorë nga kërkesa e paligjshme për thirrjen per njohje me aktet.

Bëhej fjalë për njohjen me leterporositë që kanë shkuar që në Gusht ne prokurori dhe i bejne publike tani, sipas axhendes politike të Ramës.

Pasi ne i thame të enjten, thonë burmie nga PD,  se kërkesa është e paligjshme dhe i sherben qeverisë, erdhi nje shkresë tjeter, e formuluar brenda kerkesave ligjore, që kërkon deshmi ne cilesinë e personave që kane dijeni per ngjarjen. Njesoj si disa muaj me pare, kur ka dhënë një dëshmi të ngjashme, Basha u paraqit ne prokurori.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku25/03/2019 14:25

Përse nuk thërret edhe EDramën kjo malokja e prokurorisë? A nuk shkoi ai me lobim tek Obama si leisbiku i atij bythçirit, gjasme çift gay?

Shto koment