Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:10, 25/03/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Dy fjalë Edi Ramës

Nga Çim Peka 

Qëndrimin tim personal dhe linjën editoriale të SYRI.net kurrë nuk e kam parë si luftë personale me personin Edi Rama, por me Kryeministrin Rama dhe modelin e tij të qeverisjes.

Si rrjedhojë, asnjëherë nuk të jam përgjigjur personalisht, dhe i kam qëndruar larg sulmeve nën-brez.

Për më shumë

https://www.syri.net/op-ed/240190/dy-fjale-edi-rames/

 

VIDEO/ PD: Prokuroria në shërbim të sekteve kriminale, duhet të merrte të pandehur Ballën

Partia Demokratike akuzoi Prokurorinë  se ka penguar qëllimisht hetimin e plotë të dosjes "Babale".

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/240215/video-pd-prokuroria-ne-sherbim-te-sekteve-kriminale-duhet-te-merrte-te-pandehur-ballen/

 

PD, pyetje Ramës dhe Veliajt: Cilit oligark i keni premtuar kulla të reja tek Liqeni? Sa është fitimi juaj?

Partia Demokratike denoncoi një aferë të re korruptive të kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj në bashkëpunim tek Parku i Liqenit, ndërtimin e një rruge me gjatësi 650 metra, për të cilën vlerësoi se ishte “ekskluzivisht një rrugë të re për kullat që do të ndërtohen aty më vonë, pas prerjes së qindra pemëve, për gjoja ndërtimin e rrugës. “

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/240222/pd-pyetje-rames-dhe-veliajt-cilit-oligark-i-keni-premtuar-kulla-te-reja-tek-liqeni-sa-eshte-fitimi-juaj/

 

Reportazhi 'bombë' i RAI 2/ Shqipëria – drogë, protesta dhe vota të blera

Shkaktuan jo pak zhurmë me mbërritjen e tyre në Tiranë. Një grup xhirimi i TG2 zbarkoi në Shqipëri dhe pas një pasqyrimi të një prej protestave të opozitës bëri edhe një reportazh të shkurtër për trafikun e drogës dhe armëve.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/240224/reportazhi-bombe-i-rai-2-shqiperia-ndash-droge-protesta-dhe-vota-te-blera/

 

Gazeta e Vatikanit: Basha lideri i opozites, simboli i protestave në Tiranë

L’Osservatore Romano e vlerësoi situatën në Shqipëri me tensione gjithnjë e në rritje dhe me rrezikun e një vale të re eksodi. 

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/240184/gazeta-e-vatikanit-basha-lideri-i-opozites-simboli-i-protestave-ne-tirane/

 

Shkëlzen Berisha: Erion Veliaj refuzoi të dëshmonte për gjyqin ne Florida

Shkëlzen Berisha: Erion Veliaj refuzoi te dëshmonte për gjyqin ne Florida ‘Natyrisht unë do mohoja me fakte një histori me te cilen nuk kisha asnje lidhje por paragjykimi i juaj nuk ka lidhje me standardet e gazetarisë por me nevojen per t’i shitur publikut nje histori te trilluar sic do t’i vinte për shtat xhepit tuaj dhe jo te vertetes’, shkruan Shkëlzen Berisha në reagimin e tij që hedh pretendimet e gazetarit amerikan, Guy Lawson.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/240304/shkelzen-berisha-erion-veliaj-refuzoi-te-deshmonte-per-gjyqin-ne-florida/

 

Llogaria që rrëzon propagandën e Veliajt/ Ja sa njerëz ishin në mitingun e PS

Ditën e djeshme njëherësh me punimet e Kongresit, Partia Socialiste u angazhua edhe në sigurimin e një pjesëmarrje masive në takimin për “BashkinëQëDuam”, që këtë herë përkonte me rikonfirmimin e kryebashkiakut Erion Veliaj si kandidat për një mandat të dytë në Tiranë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/240328/llogaria-qe-rrezon-propaganden-e-veliajt-ja-sa-njerez-ishin-ne-mitingun-e-ps/

 

20-vjetori i bombardimeve mbi Serbinë e Millosheviçit/ Berisha: Ditë historike për NATO-n dhe kombin shqiptar

Sot, me rastin e 20-vjetorit të fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi Serbinë e Sllobodan Millosheviçit, i cili i dha fund edhe gjenocidit mbi popullatën shqiptare në Kosovë, ish kryeministri Sali Berisha e kujton këtë datë si historike, jo vetëm për kombin shqiptar, por edhe për Aleancën Veri-Atlantike.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/240256/20-vjetori-i-bombardimeve-mbi-serbine-e-milloshevicit-berisha-dite-historike-per-nato-n-dhe-kombin-shqiptar/

 

Vlora 'Palermoja' e Shqipërisë/ 12 makina të djegura që prej fillimit të vitit

Seriali i djegieve të makinave duket se nuk do të marrë fund lehtë në qytetin e Vlorës.

Makina e djegur mbrëmjen e djeshme në qytetin bregdetar e çoi në 12 numrin e automjeteve të shkrumbuara në tre muajt e parë të këtij viti. 

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/240352/vlora-palermoja-e-shqiperise-12-makina-te-djegura-qe-prej-fillimit-te-vitit/

 

SHIFRAT/ Ja sa i kushtoi NATO-s 78 ditët e bombardimeve mbi Serbinë e Millosheviçit

24 Marsi 1999 do të mbahet mend gjatë nga shqiptarët dhe e gjithë bota si data që nisi sulmet ajrore të NATO-s mbi Serbinë e Sllbodan Millosheviçit dhe data që i hapin rrugën Çlirimit të Kosovës dhe fundit të genocidit mbi shqiptarët.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kosova/240282/shifrat-ja-sa-i-kushtoi-nato-s-78-ditet-e-bombardimeve-mbi-serbine-e-milloshevicit/

 

Raporti i prokurorit Muller/ Asnjë ndikim rus në SHBA në fitoren e Donald Trump

Këshilltari special Robert Mueller nuk ka gjetur asnjë të dhënë se në fushatën presidenciale të Donald Trump ka patur ndikim apo përfshirje të Rusisë”. Kështu është shprehur sot prokurori i përgjithshëm William Barr.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/240335/raporti-i-prokurorit-muller-asnje-ndikim-rus-ne-shba-ne-fitoren-e-donald-trump/

 

De Biasi: Dua të rikthehem të trajnoj...

Gianni De Biasi dëshiron të kthehet në drejtimin e një skuadre. Në një intervistë për mediat italiane, ish-trajneri i Shqipërisë, i cili është i papunë që nga momenti që u shkarkua nga stoli i Alaves, ka zbuluar se ka patur oferta dhe shumë shpejt mund të jetë sërish në stol.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/240255/de-biasi-dua-te-rikthehem-te-trajnoj/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment