Premier Rama bursts into attacks and insults against Syri.net and the media: Pigs, scoundrels, sewage

Premier Rama bursts into attacks and insults against Syri.net and the media: Pigs, scoundrels, sewage

15:47, 23/03/2019

Albanian Premier Edi Rama started today an offensive against media and the journalists that expose the scandalous reality in the country. Speaking in the congress of the Socialist Party, the Albanian Prime Minister insulted and cursed the media, especially the director of Syri.net, Çim Peka.

“We have everything okay, but the media are not allowing us. One turns on the TV and watches only darkness, horror, soaps, then it’s the turn of the mandates relinquishment and an entire people is dragged in pigsties and brawls everyday”, Rama said in the congress today.

“They are making a mountain out of a molehill, the rat becomes a bear and the pigs are addressed with: What do you think sir? … Mister, do you think (President) Ilir Meta will commit suicide? What made the President think of suicide? And the pigs lying make observations, express opinions, being not at all interested in your Albania, that luckily does not live in those sewage and portals”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Kola23/03/2019 18:18

Po shkruaj pasi me duket portali me i ndjekur prderisa km jone e permend ne çdo fjele te tije.. Paska ike per lesh ka semundje e semundje,kot se thot populli cke bere do e vuash.

Daj Jaku23/03/2019 17:17

Mos thoni që ka pjerdhur fare. Jo more jo, ka qenë kështu që se ka lerë, ka lindur skicofren, e ka kuruar Doktor Vokopola që kur ishte 4 vjeç. E ka mbajtur veten (aq sa ka mundur) me ilaçe në fëmijëri, duke rraf arbitrat (kadri arbitra) në rininë e basketbollit, duke u palluar me kokainë tani në pleqërinë e stendave dhe bypasseve të koronareve, mjafton ta shikosh se si i është bërë hunda si e derrit. Por kur i mbaron efekti i kokainës, nuk përmbahet më dhe fillon ulërimat e "tigrit" të plagosur, që të ndjellin diarrenë, ose siç thotë populli, "me u dhi gazit".

KICI23/03/2019 17:03

Si ka mundesi njKM te flse me nje gjuhe kaqe arrogante, e te dale nga shtrati i detyres qe ka per popullin, por ofendon, injoron, poshteron opozitaret e tije ne kete fare menyre. Kush valle e frymezon, apo e sfazon ne kete mendje te semure qe ka ky person i droguar.. Ce shtyne qe ne cdo fjalim , si ne parlament, e ne keto forume ky i cmendur, ne vend qe te beje autokritike, per mos berjen e detyres, fluturo me pras ne b,,,,e kur thone, e flet vetem per arritje, arritje, kur rrealiteti flet e eshte ndryshe. Mjere ata qe e durojne, e i shkojne pas nje te cmenduri bandito mafioz.

tironci23/03/2019 16:35

Poplli po pret te zbresesh si i dhim nga moja olimpit hajdutllikut e rrenes ku ke hyp. Pik tfala Rroku

Shto koment

Denonco