Lajthit Rama në Kongres/ Çim Peka helmoi shqiptarët me propagandë kundër meje

Lajthit Rama në Kongres/ Çim Peka helmoi shqiptarët me propagandë kundër meje

13:54, 23/03/2019

Rreth 10 mijë njerëz të administratës dhe me autobusë kishte llogaritur Edi Rama dhe Erion Veliaj për sjellë në Tiranë dhe për të mbushur 8000, karriget që ishin vendos gjatë pasdites se djeshme në Sheshin Nënë Tereza.

Do të ishte mitingu dhe kongresi i fitores së ardhshme dhe prezantimit tëe Veliajt për një mandat të dytë.

Por çfarë ka ndodhur, megjithëse mediat raportuan për një kosto 500 mijë euro ose rreth 700 milion lekë për këtë manifestim force, shumë karrige ishin bosh.

Në këtë situatë Edi Rama ka shpërthyer nga mediave në përgjithësi dhe gazetarit e drejtuesit të SYRI.net në veçanti duke e akuzuar dhe fyer këtë të fundit se u kishte mbush mendjen shqiptarëve për keqqeverisjen e Edi Ramës dhe problemet e tij jo vetëm shëndetësore.

Në një kongres ku pritej të flitej për zgjedhjet lokale dhe Veliajn, është folur vetëm për kazan, derra, llum, e media të neveritshme.

Katër here i është rikthyer Rama ‘Çim Kadrisë’ (Çim Pekës) si shkaktarit që shqiptarët po derdhen në shesh kundër tij, duke ju bërë thirrje të mos e lexojnë më.

A doni më prova se kryeministri nuk ka nevojë vetëm për J. T., psikologen e Prokurorisë që ta shoqërojë ne Berlin me çarter, por ka nevojë urgjente edhe për një psikiatër.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alba23/03/2019 21:10

Ky eshte psikopat i lindur

protestuesi23/03/2019 18:25

janukoviçi shpetoi por gadafi jo. zgjidh, fatin e cilit prej ketyre do

Genti 23/03/2019 18:21

MOS U DOREZO ZOTI PEKA THYJA GOJEN E QENEFIT PSIKOPAT. RROFTË SYRI NET

tironci23/03/2019 17:44

Cim peka eshte media e vetme e pableme nga ty o kopuk se tjerat i ke ble me leke. E esht nga te paktit qe thote te verten per mutin e madh qe i ke bo Shqipnis me legen. Je bo ma keq se Enveri o legen i pashoq.

Gramoz23/03/2019 15:12

O edver llapa! Te çifte Qimi ripjerdhjen hajdutiste! Kishte lezet sot duke te pa ty o qenef ne mes te gjith atyre Kongresmeneve te kooperativave bujqesore, sidomos ne nostalgjikeve te enver dylberit, zemren mal na i bere o edveri yne, nuk kishe lon kopshte e çerdhe pa ftuar ne antimiting o defiçent. Lart me lart o shoke, flamujt e kongresit, edit dhe erjonit tja çajm brimen e mesit.

t23/03/2019 14:48

Syri deri sot,me perjashtim te rasteve kur i ben elozhe liderve dhe ish liderve,jo vetem ka qene shume objektiv ne analizat apo redaktorialet e tij,por edhe me infot ne veçanti ,te cilat i merrnim vesh nga ky portal,nderkohe kur mediat vizive kombetare,vetem helmonin mendjet e qytetareve me bemat fasade te pushtetit. Ec para syri,se ke merite te veçante per zbulimet e sqarimet e bëmave te errta te rilindjes

Student23/03/2019 14:25

Te lumte Cim Peka Godet gjithnje ne shenje.

Alban Tirana23/03/2019 14:09

Ramen ska mjek ne bote qe e sheron nga mbidoza qe merr. Ishalla i merr te gjitha pushtetet ky psikopat sepse ky popull e ka hak nje diktator te ri. E ka thene sh.Enver qe ketij populli " paksoi buken dhe shtoi drurin atehere te do me shume".

vera23/03/2019 14:02

njerezit i helmon vetem helmi i vertete,jo ai fals. pra ne se jane helmuar shqiptaret,ata i helmon ,tashma,vetem e verteta. eh e verteta ka qene dhe do jete helmuese ,sa te jete jeta.

Shto koment

Denonco