Veliu në stadium/ Reagon kreu i FRPD: Shqipëria nën pushtetin e krimit, Drejtori i Policisë sheh ndeshjen

Veliu në stadium/ Reagon kreu i FRPD: Shqipëria nën pushtetin e krimit, Drejtori i Policisë sheh ndeshjen

21:40, 22/03/2019

Pas vrasjes së avokatit në Elbasan dhe pas publikimit në media të fotos së drejtorit të përgjithshëm të Policisë Ardi Veliu teksa ndjek i pashqetësuar nga tribuna Vip e“Loro Boriçit”teksa ndjek ndeshjen Shqipëri-Turqi, ka reaguar edhe kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Këlliçi shkruan se, Shqipëria është nën pushtetin e krimit, ndërsa numri një i Policisë sheh ndeshjen i pashqetësuar.

Reagimi i plotë i Belind Këlliçit:

Ndersa ministri i brendshem eshte i zene me arrestimet e banoreve te Astirit qe po mbrojne shtepite e tyre nga vjedhja e Rama-Veliajt, Drejtori i pergjithshem i policise eshte duke pare ndeshjen. Shqiperia eshte nen pushtetin e krimit!

Sonte Elbasani eshte tronditur nga nje vrasje ne mes te qytetit dhe ky nuk eshte nje rast i vecuar. Dy dite me pare nje vrasje tronditi Shkodren, 4 dite ne pare Tirana. Plot 5 vrasje ne nje jave, pa permendur plagosjet e perditshme, grabitjet etj.

Krimi pasi e ka kapur tashme perfundimisht e ka gjunjezuar shtetin. Sot nuk je me i sigurte ne asnje vend. Sa me gjate te qendroje Edi Rama ne pushtet, aq me shume do te rritet pasiguria per jeten e pronen e qytetareve.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz22/03/2019 22:07

Qytetaret vrite rrugeve te qyteteve si qen, qeveria e qelbesirave dhe narkopolicia krihen ne llum kongres! Kongresmenet e llum edverit dhe bashkit hajdute te lali pederit, ne gare per te kercenuar punonjesit e administrates qe paguhet me taksat tona.

Shto koment