VIDEO/ Korçari më i famshëm këngë kryeministrit: Ta them pa frikë, Rama ik...

VIDEO/ Korçari më i famshëm këngë kryeministrit: Ta them pa frikë, Rama ik...

19:24, 22/03/2019

Korçari më i famshëm në vend, Ilir Vrenozi, i cili njihet për qëndrimet e tij të forta ndaj politikave të qeverisë, së fundmi ka publikuar një këngë dedikuar kryeministrit Edi Rama.

Përmes muzikës dhe ironisë së fortë, Vrenozi fton kryeministrin të largohet nga posti që mban.

Pjesë nga teksti i këngës:

"Ndaj unë do thërras ta them pa frikë
RAMA IK , IK O RAMA IK 
Ndaj unë do thërras ta them pa frik?
RAMA IK,, IK O RAMA IK

Ju se meritoni besimin tonë
Dëgjoje kètè popull po lëngon
Se po vdes për ditè , për ditê nga pak
Mallkimin e tij, e kini hak "

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

PATRIOTI DT 25 mars 201925/03/2019 12:04

O Vrenos shumë të pikëlluar të shikojmë o burrë. A ke ngrënë bukë kur këndon RAMA IKëëëëëë apo jo..Të drejtë ke Vrenos sot shqiptarve ju është vrarë shpresa po ikin të gjithë drejt Gjermanisë. Po ti çdo bësh apo do vazhdosh ti këndosh Enverit që është ngritur nga vari...dhe po tall bythën me popullin..

Bobi vl 23/03/2019 00:53

Ik o Venoz se je bo bajat!

Shto koment

Denonco