Ja reagimi i Hajdarit/ Rudina në krah të Murrizit, Kiri në krah të Bashës

Ja reagimi i Hajdarit/ Rudina në krah të Murrizit, Kiri në krah të Bashës

11:28, 21/03/2019

Myslim Murrizi ka zënë foltoren dhe po flet në emër të opozitës, ndërkohë që deputetja Rudina Hajdari ka zgjedhur pikërisht këtë moment për tu rikthyer në Kuvend.

Rudina Hajdari e cila nuk dogji mandatin e deputetit është në seancën e sotme plenare të Parlamentit, teksa opozita do të protestojë jashtë. Hajdari sapo është futur në Parlament, ndërsa ka dhënë një prononcim për Ora News.

Gazetarja e ka pyetur se përse vendosi të mos ta djegë mandatin, ndërsa ajo është shprehur se një gjë të tillë d ta shpjegojë sot në Kuvend.

Hajdari komenton dhe faktin që vëllai i ka qëndruar përkrah Bashës në protesta ndërsa ajo është në parlament. Lidhur me këtë deputetja ka thënë se ajo dhe vëllai i saj luftojnë për të njëjtin qëllim.

Gazetarja: Zonja Hajdari përse nuk dogjët mandatin?

Rudina Hajdari: Do ta them në parlament

Gazetarja: Ndiheni tradhtare?

Rudina Hajdari: Absolutisht jo.

Gazetarja: Vëllai juaj ka qëndruar përkrah zotit Basha në protesta ndërsa ju jeni në Parlament?

Rudina Hajdari: Unë dhe vëllai im luftojmë për të njëjtin qëllim, ardhjen e demokracisë. Nuk kemi asnjë kundërshtim me njëri tjetrin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

By the way21/03/2019 14:26

Tradhëtia është hakmarrje në extremis. Ju e tradhëtuat partinë tuaj. Po mblidheni me ata që nuk meritojnë të ruajnë as gomerët. Jo më të na përfaqësojnë në parlamentin e krimit. Pendohu dhe ik prej aty! Reflekto. Edhe nëse do të beni opozitën pa opozitë, ju jeni një zë në shkretirë, ku askush nuk ju dëgjon as nuk ju beson. Dukeni si e shitur dhe e blerë. Hiqeni këtë njollë turpi nga vetvetja dhe do të ndiheni më e lirë, më dinjitoze.

Higgins21/03/2019 14:03

Kur merr nje pozicion qe nuk e meriton natyrisht ben gabime . Ajo mendon se po behet interesante dhe ose ndoshta problemi eshte diku tjeter, por gjithmone dicka personale dhe aspak ne sherbim te kombit, te njerezve qe perdite e me shume po shkelen me kembe, po u cenohet e drejta e jetes, e prones, e te qenurit qytetar i lire i shekullit 21. Cuditem se sa shume te rinj te shkolluar jashte veprojne kaq pa intergritet ne shqiperi. Sic duket shkolla e tyre eshte thjeshte nje fasade. Nuk kam mesuar asgje ne fakt.

Nardi21/03/2019 13:55

Prostitute politike , asgje me teper , ja nxiu fapen Azemit te shkrete

afrim 21/03/2019 13:41

ku----w e mamase.Bem ma ma te ngjaj. Ku ka me te korruptuar se e jeme dhe e bija. E bija grumbullon dhe pastron parate marre popullit neper gjyqe nga e jema.

lali21/03/2019 13:09

E keni tradite si familje duket, qe rrini me luge ne brez. Mund tethemi me plot goje qe jeni familja me e vecante ne glob. Ti ben mire te rrish me lymin e lushnjes meqe nuk e ka kalu akoma ylberin. Ai do te te mesoje qe te jesh e afte per te bere gjithshka duhet....... Por ajo qe duhet te besh ti moj vajze eshte vetem nje gje: Po te kishte qene babai yt gjalle do ta pyesje per ta djegur ose jo mandatin????

cuf dabjoni 21/03/2019 12:13

pergjigjja e saj me kujton ate plakun qe po flinte ne trenin Tirane - Durres e kthim. Ishte nis per Durres, e zu gjumi ....nuk zbriti ne Durres e kur I doli gjumi afer Vorres pyti djemt qe ishun ne kabine me te : "ku po shkoni o çuna ne Tirane I thane atea" e xhaja tha allah allah ça ka bo kauri.... m'tren ca per Durres e ca pe r Tirane

t21/03/2019 11:46

Pse nuk merret vendim per perjashtim per gocen e hajdarit siç u veprua me murrizin?Ajo es hte antare e keshillit kombetar,ky eshte nonsens qe nuk justifikohet me llafet qe nuk eshte antare e pd,siç u justifikua sekretari i pd.

Zhelina21/03/2019 11:38

Kjo zhele, por jo vetem... zhele dhe nga trute! Basha duhet te tregohet burre dhe ta teri bythesh! nje cope langaraqe!

Shto koment

Denonco