Special Forces against the farmers, Democrat Deputy Chairman makes calls to stop the madman

Special Forces against the farmers, Democrat Deputy Chairman makes calls to stop the madman

14:29, 20/03/2019

Deputy Chairman of the Democratic Party (PD) Edi Paloka has reacted after police Special Forces were used against the protesting farmers in Lushnja. The farmers poured milk in the national road protesting against the government’s policy.

“Special Forces against the farmers and milk producers whose money is taken away to be given to the oligarch that import dairy products”, Paloka wrote today.

“The Special Forces against the people; this has remained to the zombie Prime Minister, the cadaver that is crawling unburied. Special Forces, gas and poison against hundreds of thousands of Albanians that require the removal of this government as the only solution to return the normality in the country. The hate of the Albanians is reaching erupting levels and the madman will be the first to pay, but we all will suffer the consequences if we do not stop the madman”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz20/03/2019 17:58

Po erjon braçe sumçpumi, çfar mendimi ka? Forcat speciale tek fermeret e Lushnjes! Kaq shum rrezik paraqesin per pushtetin popullor zgjedhesit e xhepistit te linjes Kombinat-Kinostudio?!

Lali20/03/2019 16:38

Pa dashur të bëj tifozin. Sot kam qenë duke ardhur nga fieri në tiranë dhe kam parë tek rrethrrotullimi qe shkon për lushnje-berat-tirane ishin pa frikë ne gjithe zones pranë rrugës, për aq sa shihet nga makina, mbi 20 furgona policie dhe shumë forca policie me skafandra e te armatosur si për lufte. Përfundimisht të dhjefsha qeverinë dhe shtetin e lleshit qe kemi. Këta duhen varë prej gjuhe qe te ngordhin si qent. Pamje me te neveritshme nuk kishte. Qeveri dhe shtet bordello

Shto koment

Denonco