Gjykata mban në burg 4 protestuesit e 16 Marsit, 10 të tjerë 'detyrim paraqitje'

Gjykata mban në burg 4 protestuesit e 16 Marsit, 10 të tjerë 'detyrim paraqitje'

16:33, 19/03/2019

Gjykata ka lënë në burg 4 nga protestuesit e 16 marsit, ndërsa 10 të tjerë janë liruar me masën detyrim paraqitje.

Me masën arrest me burg janë lënë Gazmir Bekshiu, Aldi Spaho, Ermir Bruka dhe Pal Daija.

Ndërsa Edison Tahiri, Klajdi Poci, Denaldo Buzi, Eduard Buzi, Elidjan Buzi, Florian Zeneli, Jeton Spahiu, Ali Bruci, Kevin Kastrati dhe Flamur Rrahja u lanë me detyrim paraqitje.

Ndërkohë vijojnë të jenë në kërkim 7 persona, pjesëmarrës në protestë.

Një ditë pas protestës së 16 marsit policia  procedoi 33 persona për dhunën e ushtruar në protestën para parlamentit të Shqipërisë, mes të cilëve edhe Sekretari i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, i cili ka qenë dhe organizatori i protestës. 

Në protestën e opozitës të së shtunës, përpara Parlamentit pati përplasje të dhunshme mes policisë dhe protestuesve. Nga radhët e policisë pati 3 efektivë të lënduar, si dhe disa protestues.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz19/03/2019 17:17

Vetem nen qeverisjen e edvin pederit protestuesit futen ne burg, kriminelet qe e kan vendin ne burg, çuditerisht ndodhen ne parlament, ne zyrat e shtetit, ne polici dhe bashkin e lali kurves. Po pse ju vrafte zoti, mbaruan kriminelet e ketij vendi qe i mbushni burgjet me protestues!? Protestues qe me zor mbyllin muajin, qe nuk kan lek te shkollojne femijet, qe nuk paguajne dot drita dhe uje, qe enden rrugeve te pa pune, qe per padrejtesite qe ju ben shteti juaj kriminal nuk kan ku ankohen se vendin e keni lene pa gjykata!? Me kete shtrese te popullsise doni ti mbushni burgjet o te paudhe dhe vertet mendoni se do mund ti fusni ne burg gjith ata qe protestojne kunder qeverisjes tuaj hajdute dhe parlamentit tuaj qe ka ne perberjen e tij, lloj lloj palaçosh, idiotesh, injorantesh me dy klas shkoll, perdhunus, pedofil, pederaste, kapterra policie e deri te kriminel te kohes se enver dylberit, si ministrin e sigurimit shokun Mozi e hetues plera qe kan kryer turtura si qelbesira Spartak Braho e Fatzi Xhafa. Zoti marrt hak, atje ku ju djeg me shume!!!

Shto koment

Denonco