VIDEO/ Frikësohet nga studentët? Ministri Lleshi me roje në Universitet

VIDEO/ Frikësohet nga studentët? Ministri Lleshi me roje në Universitet

13:36, 19/03/2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshi ishte sot në Durrës, ku zhvilloi një takim me studentët në Universitetin ‘Aleksandër Moisiu’.

Ai u prit me protesta nga studentët dhe më pas u fut në një sallë ku ishin mbledhur studentë të tjerë.

Por ajo që ka rënë në sy ishte fakti se takimi i Lleshit me studentët është zhvilluar në shtetrrethim.

Rojet dhe garda ishin vendosur që në hyrje të universitetit, duke mos lejuar të futen në sallë studentët që nuk e kishin emrin në listë.

Më pas roje ka pasur brenda sallës dhe në çdo hyrje të saj.

Më poshtë keni pamjet e takimit të Lleshit të zhvilluar në shtetrrethim.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz19/03/2019 14:58

Pun leshi mo! Çà mund te presesh tjeter nga gjenelesh Lesh persheshi, sa me shum rrisin zullumin, aq me shum truproja i ruajne qenefet e ripjerdhjes.

Krist19/03/2019 14:32

Nuk e kuptoj,se c'pune ka ministri i brendshem,ne nje universitet,dhe te takohet me studentet.Perse,me studentet nuk po merret ministria perrkatese e aresimit,shkon ky gjenerali i ushtrise se policise.Por akoma me e pakuptueshme,largimi i tij i menjehershem,mbasi sic duket nuk i pelqeu ambienti.Besoj ,se kete gjeneral-keshilltar i kanabisit,dhe minister i brendshem,nuk e presin me deshire,as ne reparrtet,apo komisariatet e policise,e jo me studentet.Le te shkoje tek studentet e shkolles se policise,por edhe atje,besoj se do gjeje shoqet e polices qe u perlesh tek :"Petro Nini".

Daj Jaku19/03/2019 14:15

O Sandër Leshi! O masha e EDramës. A nuk e sheh se si EDrama ja vesh vartësve krimet e veta? Do gjykohesh për krime kundër njerëzimit, o Llesh leshi, je ministër (leshi) o rrot k***, nuk je ushtar që zbaton urdhërat e komandant hitlerit. Je i detyruar të zbatosh ligjin në mbrojtje të popullit tënd, jo ta helmosh me gaz o kriminel. A nuk e kupton o loqe, përse hoqi Xhafën dhe të vuri ty? Sepse Xhafa si jurist nuk do të arrinte deri aty sa ta merrte përsipër mbi personin e vet këtë krim kundër popullit për hatër të tepsisë së një të çmenduri, çeshtje karakteri i një veterani të PS, karakter që të mungon tërësisht ty o larvë pa shtyllë kurrizore, "gjeneral" ushtrie në kohë paqe, por që kujton se je në luftë, kundër kujt? ...o gjenerali i loqeve të EDramës.

malo19/03/2019 14:03

Nuk ka turp me te madh per kete narkolesh minister. I duket vetja i forte.Besoj se duhet te jete nje njerezit me te trashe te narkoqeverise

Shto koment