Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:09, 19/03/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha mbledh krerët e degëve të PD, protestat vazhdojnë

Kryetari i Partisë Demokratike ka mbledhur kryetarët e degëve në lidhje me vijimsinë e protestave që do të mbahen në çdo qytet, sidomos në ato qytete ku dhe kryeministri ka takimet e tij.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/238785/basha-mbledh-kreret-e-degeve-te-pd-protestat-vazhdojne/

 

Lubonja del kundër Ramës: Nuk është një revoltë e pallatit

I ftuar në News 24, përmes një lidhjeje direke në Skype, analisti Fatos Lubonja ka komentuar protestën më të fundit të opozitës dhe situatën politike në vend pas saj.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/238839/lubonja-del-kunder-rames-nuk-eshte-nje-revolte-e-pallatit/

 

Shehaj: Gjiknuri dhe Qëndro po bëjnë fushatë, duhet të ishin në burg

Pas emërimit të Damian Gjiknurit, sekretar për Çështje Zgjedhore në PS, ka ardhur edhe reagimi i ish deputetit të Partisë Demokratike, Agron Shehaj.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/238827/shehaj-gjiknuri-dhe-qendro-po-bejne-fushate-duhet-te-ishin-ne-burg/

 

Dëshmia e studentit në SYRI.net: Më thanë tirans plehrë, u bëre ti të na rrëzosh pushtetin tonë

Një nga dy studentët, që tentuan të hedhin bojë në drejtim të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, Gëzim Almeta, ka qenë i ftuar në SYRI.net ku ka folur rreth tentativës së të rinjve për të bërë me bojë kryebashkiakun dhe dhunën që u ushtrua ndaj në bodrumet e bashkisë së kryeqytetit.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/238805/deshmia-e-studentit-ne-syri-net-me-thane-tirans-plehre-u-bere-ti-te-na-rrezosh-pushtetin-tone/

 

Studenti u rrah në bodrumin e bashkisë, Gjata; 'Ja pse Policia ia la fajin në derë Veliajt'

Sekretari për Ç Studenti u rrah në bodrumin e bashkisë, Gjata; 'Policia ia la fajin në derë Veliajt çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, ka komentuar në Faxnews edhe rrahjen që iu bë ditën e djeshme një studenti në bodrumet e Bashkisë së Tiranës nga Policia, pasi ky i fundit tentoi të qëllonte me bojë Kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/238850/studenti-u-rrah-ne-bodrumin-e-bashkise-gjata-ja-pse-policia-ia-la-fajin-ne-dere-veliajt/

 

Ja poezia për Gent Cakën, për të cilën Rama shkarkoi Ylli Dylgjerin nga detyra

Ylli Dylgjeri, Drejtor në Agjencinë e Trajtimit të Konceisioneve dhe PPP-ve, u shkarkua nga detyra me urdhër të kryeministrit Rama, pasi i bëri një poezi humoristike ministrit të deleguar të Jashtëm, Gent Cakaj, pasi ky i fundit ngatërroi vargjet e Naim Frashërit gjatë Samitit të Diasporës.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/238837/ja-poezia-per-gent-caken-per-te-cilen-rama-shkarkoi-ylli-dylgjerin-nga-detyra/

 

Vrasja që tronditi Tiranën/ Drejtori i Policisë së Tiranës në vendngjarje, ja si u larguan autorët

Vrasja mbrëmjen e sotme ka tronditur kryeqytetin, teksa në vendin e ngjarjes ka shkuar edhe drejtori i Policisë së Tiranës Dhimitraq Ziu, ndërsa janë ngritur postblloqe të shumta për të identifikuar dhe arrestuar autorët.

Për më shumë          

https://www.syri.net/kronike/238926/vrasja-qe-tronditi-tiranen-drejtori-i-policise-se-tiranes-ne-vendngjarje-ja-si-u-larguan-autoret/

 

NATO nuk largohet nga Kosova/ Stoltenberg: Jemi këtu për ti mbrojtur njerëzit

NATO nuk do të tërhiqet nga baza në Bondsteel dhe do t’i mbrojë të gjithë qytetarët e Kosovës.

Kështu është shprehur Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës Veri-Atlantike, Jens Stoltenberg.

Për më shumë          

https://www.syri.net/kosova/238797/nato-nuk-largohet-nga-kosova-stoltenberg-jemi-ketu-per-ti-mbrojtur-njerezit/

 

Vrau 3 persona dhe plagosi 5 të tjerë, arrestohet autori i sulmit në Hollandë

Një sulm me ka ndodhur paraditen e sotme në Hollandë ku mbetën të vrarë 3 persona dhe 5 të tjerë të plagosur.

Për më shumë          

https://www.syri.net/bote/238847/vrau-3-persona-dhe-plagosi-5-te-tjere-arrestohet-autori-i-sulmit-ne-hollande/

 

ZYRTARE/ Panucci fton dy lojtarë të tjerë, lista e Kombëtares pëson ndryshime

Lista e lojtarëve të ftuar nga Panucci vazhdon të pësojë ndryshime si pasojë e dëmtimeve të Andi Lilës dhe Egzon Binaku.

Në prag të sfidës kundër Turqisë FSHF ka njoftuar se listës së Kombëtares do t’i bashkohen Ylber Ramadani dhe Lorenc Trashi.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/238877/zyrtare-panucci-fton-dy-lojtare-te-tjere-lista-e-kombetares-peson-ndryshime/

            

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco