Basha mbledh krerët e degëve të PD, protestat vazhdojnë

Basha mbledh krerët e degëve të PD, protestat vazhdojnë

15:08, 18/03/2019

Kryetari i Partisë Demokratike ka mbledhur kryetarët e degëve në lidhje me vijimsinë e protestave që do të mbahen në çdo qytet, sidomos në ato qytete ku dhe kryeministri ka takimet e tij.

'Ishin takime organizative, protestat do të vazhdojnë dhe do të fuqizohen nga dita në ditë nga java në javë derisa të realizojmë atë që do çdo shqiptar.

Zgjedhje të lira të ndershme dhe një qeveri nga populli dhe për popullin,'- u shpreh Basha pas takimit.

Mësohet gjithashtu se Basha i ka kërkuar kryetarëve të degëve që të përgatiten edhe për zgjedhje të përgjjithshme të parakohshme.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco