Meta: Të luftojmë kulturën e mënjanimit, në dobi të dashurisë

Meta: Të luftojmë kulturën e mënjanimit, në dobi të dashurisë

13:01, 18/03/2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka mbajtur një fjalim sot në ë konferencën: "Kundër kulturës së mënjanimit, në dobi të kulturës së dashurisë. Kujdesi paliativ për nxitjen e një kulture për përgjegjësinë sociale."

Në këtë takim Meta tha se “të gjithë duhet të sensibilizohemi për rëndësinë e kësaj çështje dhe të ndihmojmë këdo që ka nevojë. Të hartojmë politika mbështetëse sociale. Nënë Tereza ia kushtoi tërë jetën, shërbimit të të sëmurëve dhe fjalët e saj se ka rëndësi jo sa bëjmë po si e bëjmë dhe me sa dashuri është një frymëzim edhe sot.

Ndaj këtë shembull, që ne e kemi dy herë, besoj se do të duhet të bëjmë më shumë për të luftuar kulturën e menjanimit dhe kultivuar kulturën e dashurisë."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco