Gazi helmoi fëmijët! Kjo FOTO, simbol i protestës dhe papërgjegjshmërisë së Gardës e Policisë

Gazi helmoi fëmijët! Kjo FOTO, simbol i protestës dhe papërgjegjshmërisë së Gardës e Policisë

17:17, 16/03/2019

Pasi protestuesit e opozitës shkuan pranë selinë së Parlamentit Garda e Republikës dhe Policia vepruan në mënyrën më të papërgjegjshme. Në mënyrë të pashpjegueshme, me urdhër direkt nga Edi Rama hodhi gaz lotësjellës ndaj qytetarëve, duke e acaruar situatën.

Fotoja më poshtë po bën xhiron e rrjeteve sociale. Në të shihet një vajzë minorene që mundohet me një shami para gojës që mos dëmtohet nga gazi lotësjellës.

Duke njohur pasojat që shkakton në organizimin e njeriut gazi që përdor policia, si dhe sasinë e madhe që u hodh sot te protestuesit, veprimet e Gardës së Republikës mund të cilësohen si kriminale.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Hallall16/03/2019 21:57

Hallall Daj Jaku, fjale me vend per kete felleqsire ish gjeneral

Daj Jaku16/03/2019 21:17

O Sandër Leshi! O masha e EDramës. A nuk e sheh se si EDrama ja vesh vartësve krimet e veta? Do gjykohesh për krime kundër njerëzimit, o Llesh leshi, je ministër (leshi) o rrot k***, nuk je ushtar që zbaton urdhërat e komandant hitlerit. Je i detyruar të zbatosh ligjin në mbrojtje të popullit tënd, jo ta helmosh me gaz o kriminel. A nuk e kupton o loqe, përse hoqi Xhafën dhe të vuri ty? Sepse Xhafa si jurist nuk do të arrinte deri aty sa ta merrte përsipër mbi personin e vet këtë krim kundër popullit për hatër të tepsisë së një të çmenduri, çeshtje karakteri i një veterani të PS, karakter që të mungon tërësisht ty o larvë pa shtyllë kurrizore, "gjeneral" ushtrie në kohë paqe, por që kujton se je në luftë, kundër kujt? ...o gjenerali i loqeve të EDramës.

Shto koment

Denonco