VIDEO/ Pamjet që nuk i keni parë nga protesta më e madhe e opozitës

VIDEO/ Pamjet që nuk i keni parë nga protesta më e madhe e opozitës

15:39, 16/03/2019

Dhjetëra mijëra shqiptarë protestuan gjatë ditës së sotme në Tiranë, kundër qeverisjes së Edi Ramës, i cili është arratisur prej 2 ditësh nga kryeqyteti.

Pas marshimit të protestuesve drejt parlamentit, policia në mënyrë të pashpjegueshme, me urdhër direkt nga Edi Rama hodhi gaz lotësjellës ndaj qytetarëve, duke e acaruar situatën.

Më poshtë keni pamje nga protesta e sotme:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Mehmed18/03/2019 04:47

Shqiptaret dhe fatet e tyre jan ne duart e askushave. Qe nga viti 1944 Kjo pjelle ruso serbo sllave, Vazhdon te luaj me fatin e Kombit Shqipetare.

Artani16/03/2019 16:31

O Askush, thuaj hapur qe je me Ramen, se Luli nuk mund ti perdore njerezit si mish per top...

Askushi 16/03/2019 16:11

Kam friken se keta njeres po tradhetohen. Thirrjet per protesten jane te medha duke ju dhene shpres shqiptareve, por qe te gjitha perfundojne me fjale boshe dhe me disfata. Nese kjo eshte e qellimsheme (nga Luli) athere armiku me i math i ketij populli eshte Luli dhe jo Rama. Rama dihet se ne cafre pozicioni eshte, por Luli akoma nuk dihet, dhe loja e tije me Ramen do te jete me poshtra qe munde te ishte. Shqiptaret vazhdojne te zhgenjehen. Ne po dalim ne shesh, por nese tradhetohemi.....

Shto koment

Denonco