Frikë nga protesta/ Qeveria zbret edhe Tatimorët në rrugë, ish-deputeti: Do ti përgjigjemi çdo provokimi

Frikë nga protesta/ Qeveria zbret edhe Tatimorët në rrugë, ish-deputeti: Do ti përgjigjemi çdo provokimi

09:54, 16/03/2019

Ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi, nga kryqëzimi i Bradasheshit ku është bërë edhe organizimi i qytetarëve të qarkut Elbasan për protestën e sotme në Tiranë, ka deklaruar se policia po provokon protestuesit.

Në një prononcim  për TV Ora, Boçi tha se Drejtoria e Tatimeve po ndalon drejtuesit e autobusëve.

Ai shtoi se, do t’i përgjigjen çdo provokimi.

“ Ne kemi ngulmuar tek masiviteti, protesta është paqësore. Por këto që ndodhin në kryqëzimet e rrugëve mund të krijojnë precedent të rrezikshëm që zemërimi dhe revolta të shprehet në sheshin para kryeministrisë. Ne jemi për protestë paqësore, por do t’i përgjigjemi me çdo lloj monedhe çdo provokimi që vjen nga forcat e rendit. Ka pasur irritim të qytetarëve për ta shprehur zemërimin. Unë gjykoj që të gjitha këto do konvergojnë në pikën e vlimit në Tiranë”, u shpreh Luçiano Boçi..

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco