VIDEO-FOTO/ Policia nuk i ndahet zakonit, postblloqe e gjoba për protestuesit

VIDEO-FOTO/ Policia nuk i ndahet zakonit, postblloqe e gjoba për protestuesit

09:23, 16/03/2019

Ashtu siç edhe ka ndodhur në çdo protestë të organizuar kundër Edi Ramës edhe gjatë mëngjesit të sotëm, policia ka marrë urdhër që të ndalojë sa të mundë protestuesit që vijnë nga e gjithë Shqipëria për në Tiranë.

Në të gjithë rrugët hyrëse të kryeqytetit janë ngritur postblloqe policie që ndalojnë dhe gjobisin makinat, autobusët apo  furgonët.

Kështu ka ndodhur edhe në autostradën Milot-Fushë Krujë, ku patrulla policie kanë ndaluar makinat duke i gjobitur.

Siç duket me urdhër nga gjeneral Sandër Lleshi, gjithçka bëhet për të frikësuar qytetarët për të mos dalë në protestë, por askush nuk ka bërë mbrapa në rrugëtimin e tij drejt Tiranës për të protestuar kundër Edi Ramës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco