Rama përdhosi figurën e Abaz Aliut, Vasili: 'Do ngordhësh si qeni në xhami'

Rama përdhosi figurën e Abaz Aliut, Vasili: 'Do ngordhësh si qeni në xhami'

23:09, 15/03/2019

Kryeministri fyeu sot nga Berati, Abaz Aliun, një nga shenjtët e besimit bektashian. Dhe këtë gjest aspak të menduar Rama e bëri në këmbët e malit të Tomorrit, ku ndali rrugëtimin Abaz Aliu.

Ky veprim i Ramës ka ofenduar besimtarët e shumtë bektashinj në zonën e Beratit por edhe në mbarë Shqipërinë.

Lidhur mbi këtë rast të paprecedentë të përdhosjes së një figure të besimi, ka reaguar edhe nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, i cili shkruan në profilin e tij në faceboook.

“Edi Rama,që bëri gjynah të madh në Berat sot dhe pergojoji edhe shenjtin Abaz Aliun,do ketë fatin e qenit në xhami,pra.... ngordhjen”, -shkruan Vasili.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco