Fermerët e Korçës në pikë të hallit, 'kontrabanda e narkoqeveritarëve po u gropos mollët'

Fermerët e Korçës në pikë të hallit, 'kontrabanda e narkoqeveritarëve po u gropos mollët'

21:47, 15/03/2019

Fermerët e Korçës janë në ditën e tyre më të vështirë përsa i përket shitjes së produkteve të stinës. Ata kanë denoncuar nëpërmjet një foto të dërguar në inboksin e ish-kryeministrit Sali Berisha, groposjen e mollëve për shkak të skemave aspak favorizuesve të qeverisë. 

“Prodhimet e fermerëve te Korçës shkojnë për groposje nga kontrabandë e narkoqeveritarëve!

Shikoni foton dhe lexoni mesazhin e fermerit dixhital. sb

Shiko se si na ikën mundi doktor. Nuk kemi shitur as 30% të prodhimit dhe atë e kemi shitur nën kosto . Postoje nese mundeni”-i shkruan fermeri dixhital, Berishës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco