‘U shitën si bagëti’, Basha paralajmëron deputetët e emëruar

‘U shitën si bagëti’, Basha paralajmëron deputetët e emëruar

11:37, 15/03/2019

Në një takim me studentë dhe pedagogë në Durrës, kreu i opozitës Lulzim Basha ka folur edhe për deputetët e emëruar nga pushteti që janë futur në sallën e parlamentit.

‘A ka turp më të madh të trajtohen deputetët si bagëti’, u shpreh Basha.

‘Protesta e studentëve solli më herën pranverën dhe i parapriu këtij zgjimi kombëtar dhe bashkimit të shqiptarëve që kanë marrë tashmë vendimin.

Zot në shtëpinë e Shqiptarëve nuk do jenë më kriminelët, por do jenë vetë shqiptarët.

Rama u kap bë flagrancë duke vjedhur vota, ndërsa Vangjush Dako e ka vendin në burg.

Dako u pasurua në kurriz të qytetarëve.

A ka turp më të madh të trajtohen deputetët si bagëti. Shitblerja e deputetëve të rinj në Parlament u duk sikur ata të ishin bagëti’, tha Basha nga qyteti i Durrësit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment