Edi Rama do ikë nga Tirana me 16 Mars, zbulohet vendndodhja e tij

Edi Rama do ikë nga Tirana me 16 Mars, zbulohet vendndodhja e tij

21:49, 14/03/2019

Opozita do të zhvillojë më 16 mars një tjetër protestë të madhe përpara selisë së qeverisë. Kjo është protesta e parë e madhe që pas vendimit për djegien e mandateve dhe daljes jashtë Kuvendit.

Ndërkohë burime të Lapsi.al mësojnë se Kryeministri nuk sërish nuk do të jetë në Tiranë atë ditë.

Rama do të nisë nesër një vizitë dy ditore në qarkun e Beratit, në kuadër të turit ‘Bashkia që Duam’, ku pritet të prezantojë edhe kandidatin e PS-së për këtë bashki, Ervin Demo, ish-zv.ministrin e Arsimit të dorëhequr për shkak të doktoraturës plagjaturë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco