Lidhja me qarqet ruse, Salianji: Edi Rama i ka dhënë naftën shqiptare oligarkëve të Moskës

Lidhja me qarqet ruse, Salianji: Edi Rama i ka dhënë naftën shqiptare oligarkëve të Moskës

21:34, 14/03/2019

Ish-deputeti i PD-sĂ«, Ervin Salianji, i ftuar nĂ« emisionin “360 gradĂ«â€, akuzoi kryeministrin Edi Rama se Ă«shtĂ« i lidhur me qarqe ruse dhe se u ka dhĂ«nĂ« naftĂ«n e vendit oligarkĂ«ve tĂ« MoskĂ«s.

 “NĂ« lidhje me ndikimin rus nuk kemi pse i biem rrotull tĂ« themi ka apo nuk ka kur vet kryeministri i bĂ«n presion BE-sĂ«. Rama tha qĂ« pĂ«rpjekja pĂ«r influencĂ«n ruse Ă«shtĂ« e dukshme nĂ« ShqipĂ«ri apo tentativa pĂ«r tĂ« influencuar e RusisĂ« Ă«shtĂ« pĂ«rherĂ« e pranishme. Rama sa herĂ« qĂ« i duhet nĂ«pĂ«rmjet rusĂ«ve dhe miqve tĂ« tij pro rusĂ« apo afĂ«r RusisĂ«. PĂ«rpjekja ruse Ă«shtĂ« pĂ«r tĂ« influencuar nĂ« administratĂ«n publike dhe jo nĂ« politikĂ« dhe pa dyshim, ata nuk kanĂ« interes tek opozita. Ne kemi kĂ«rkuar komision hetimor pĂ«r ata qĂ« kanĂ« punuar pa certifikatĂ« sigurie siç Ă«shtĂ« rasti i ministrit tĂ« JashtĂ«m, Cakaj. Edi Rama i ka dhĂ«nĂ« naftĂ«n e ShqipĂ«risĂ« kompanisĂ« ruse”, Ă«shtĂ« shprehur ish deputeti demokrat. 

TĂ« njĂ«jtĂ«n akuzĂ« e ka ngritur njĂ« javĂ« mĂ« parĂ« edhe kryetari i PD-sĂ« Lulzim Basha gjatĂ« intervistĂ«s nĂ« “ZonĂ« e LirĂ«â€.

"Edi Rama është ai që pret oligarkët rusë në zyrë, i ka pritur prapë Gunvorin, naftën e Shqipërisë jua ka dhënë sot rusëve", do të shprehej Basha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment