Ironia e publicistit të njohur: Në Shqipëri ka lindur zanati i larove të pendës

Ironia e publicistit të njohur: Në Shqipëri ka lindur zanati i larove të pendës

20:23, 14/03/2019

Publicisti dhe analisti Lutfi Dervishi ka postuar në rrjetet sociale një thënie të Faik Konicës, duke iu referuar qartë realitetit politik dhe mediatik në Shqipëri.

Dervishi citon Konicën që shkruante se në Shqipëri ka lindur zanati i çuditshëm i larove të pendës, duke nënkuptuar kështu shkruesit e qeverisë.

Ja postimi i plotë i Dervishit  

Larot....sheshit! - Në Shqipëri leu një zanat i çuditshëm, më i poshtër se i hyzmeqarëve të pendës; zanati larove të pendës... F. Konica

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment