Vasili akuzat Veliajt: I pashpresi i vodhi Tiranës festën e Verës

Vasili akuzat Veliajt: I pashpresi i vodhi Tiranës festën e Verës

15:15, 14/03/2019

Ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar kryetarin e bashkisë së Tiranës Erion Veliaj për shtyrjen e festimeve për 14 marsin për shkak të motit të keq.

Vasili shkruan se i pabesi dhe i pashpresi i vodhi Tiranës festën e verës dhe qytetarët e Tiranës nuk do ta harrojnë kurrë.

‘I pabesi dhe i pashpresi, që i vodhi Tiranës festën e Verës!!

Tirana ka njohur edhe pushtues, edhe ordinerë, edhe të pavlerë, edhe të pashpresë, edhe të pabesë, por të tillë që t’i grabiste edhe festën Tirana s’kishte parë kurrë.

Shiu imagjinar i lagu trutë të pabesit dhe të pashpresit.

Shiu imagjinar ishte thjesht jarga me të cilën i pashpresi dhe i pabesi lëpin qeverinë e drogës dhe të krimineleve.

Një i tillë i pabesë dhe i pashpresë, që shet kryeqytetin dhe vendos t’u vjedhë edhe festat qytetarëve të Tiranës nuk u duhet hiç atyre.

I pabesi dhe i pashpresi i tradhtoi qytetarët e tij dhe nuk ka ahengxhije apo cingije politike e artistike që mund t’i mashtrojë dot ata.

Qytetarët e Tiranës nuk do ta harrojnë kurrë të pabesin dhe të pashpresin, që guxoi t’u vidhte dhe t’u shiste edhe festat’, shkruan Vasili.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Sela 14/03/2019 16:11

Si perfundoji ai filmi me URIAH HIPP ? Ky erijon veliaj eshte i tmerrshem

Gramoz14/03/2019 15:45

E kan bo kastile o Petrit, esht bir kurve lali sumçpumi, kot nuk vjen nga 99 çat. E kan bo plan me edvin qenefin, qe meqense me 16 eshte protesta, diten e veres ta bojn me 17 per me bo propaganden e ndyre dhe me i tregu botes qe ktu nuk ka asgjo, pra ktu festohet dhe çdo gjo shkon voj. Jane mjeshtra te makiazhit dhe bojatisjes keta o Petrit, kot nuk e qujn veten ripjerdhsa, troç jan ta gjith klysha kurvash.

Shto koment

Denonco