Skenografi Bashkim Zahaj / Jemi në grahmat e fundit të eleminimit të artit dhe kulturës

Skenografi Bashkim Zahaj / Jemi në grahmat e fundit të eleminimit të artit dhe kulturës

12:15, 14/03/2019

Në takimin me kreun demokrat Basha ka folur edhe një nga drejtuesit e Aleancës për mbrojtjen e Teatrit skenografi Bashkim Zahaj.

Ai tha se një artist ne opzitë nuk është gjë tjetër vecse një e ardhme.

Artisti e shef të ardhmen shumë mirë.

Mbajtja larg e artistit është një dëm i jashtzakonshëm.

Jemi në grahmat e fundit të eleminimit të artit dhe kulturës.

Asnje student i Akademise se Arteve nuk punon në profesionin e tyre.

Përdersia ne urhemie deri ne kriimitrai me thoni se si te zhvillohmei ne.

Më thoni si do të zhvillohemi kur vetem tre studio të huaja punojnë arkitekturën një Kryeminister pëlqen.

Shpresoj të rregullohet diçka me renjjen e lartmadhnisë së tij e të vendoset një shtet demokratik.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco