Dilema e madhe e kryeministrit: Të zgjedh mes ‘Rama ik’ dhe ‘Rama ik’

Dilema e madhe e kryeministrit: Të zgjedh mes ‘Rama ik’ dhe ‘Rama ik’

12:16, 14/03/2019

Karikaturisti i mirënjohur, Bujar Kapexhiu, me rastin e Ditës së Verës në një nga punimet e tij të radhës, ka pasqyruar dilemën e madhe të Edi Ramës në këtë situatë që gjendet vendi, pasi opozita ka dalë nga parlamenti dhe është bashkuar me qytetarët në protesta.

Në karikaturën e sotme te botuar ne Mapo.al ai paraqet kryeministrin në kryeqytetin e Ditës së Verës, Elbasan, duke u menduar përpara dy tepsive me ballokume të cilat i ofrojnë të njëjtën alternativë:

Rama ik!

Image

Mesazhi i këtij punimi është i qartë; populli nuk i ka lënë asnjë rrugë tjetër këtij kryeministri, përveçse ikjes nga qeveria dhe politika pas një sundimi gati 6 vjeçar jo vetëm zhgënjyes, por edhe korruptivo-kriminal.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco