VIDEO/ Zëri i Amerikës transmeton live takimin e Bashës me Aleancën për Teatrin

VIDEO/ Zëri i Amerikës transmeton live takimin e Bashës me Aleancën për Teatrin

11:55, 14/03/2019

Artistët dhe qytetarët kanë më shumë se 1 vit që protestojnë kundër shkatërrimit të Teatrit Kombëtar nga Edi Rama me qëllim ndërtimin e kullave.

Gjatë ditës së sotme kreu i opozitës Lulzim Basha zhvilloi një takim me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit, një organizim civil.

Këtë takim Zëri i Amerikës po e transmeton LIVE siç edhe ka bërë me të gjitha protestat e opozitës të organizuara javët e fundit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco