Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:19, 14/03/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha nga Dibra: Gegë e toskë, demokratë e socialistë, më 16 mars në takimin me historinë!

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ka bërë një thirrje të fortë popullit të Dibrës në përmbyllje të takimeve të tij sot në Peshkopi.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237536/basha-nga-dibra-gege-e-toske-demokrate-e-socialiste-me-16-mars-ne-takimin-me-historine/

 

Kryemadhi letër KQZ: Qytetarët shqiptarë kanë votuar për partitë politike, jo për individët

Levizja Socialiste për Integrim i ka dërguar një shkresë gjatë ditës së sotme Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve ku i shpjegon edhe vendimin e marrë nga organet drejtuese të partisë në lidhje me listat e deputetëve dhe mandatet.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/237561/kryemadhi-leter-kqz-qytetaret-shqiptare-kane-votuar-per-partite-politike-jo-per-individet/

 

VIDEO/ ‘Parlamenti i Krimit’, droni fluturon mbi sallën e Kuvendit

Nje dron po fluturon në hapsirën sipër sallës së Kuvendit

Në banderolë thuhet “Parlamenti i Krimit”.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237547/video-parlamenti-i-krimit-droni-fluturon-mbi-sallen-e-kuvendit/

 

Emocionojnë nxënësit nga Saranda! Zbresin nga autobusi e i bashkohen protestës së Astirit

Një grup nxënësish nga Saranda, që vini n ë Tiranë në kuadër të një ekskursioni shkollor, u janë bashkuar protestës së banorëve të Astirit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237654/emocionojne-nxenesit-nga-saranda-zbresin-nga-autobusi-e-i-bashkohen-protestes-se-astirit/

                                    

'Rama ik', qytetarët e Elbasanit 'ballokume' për kryeministrin

Kur jemi një ditë larg festës së Ditës së Verës, e cila festohet si askund tjetër në qytetin e Elbasanit, ish kryeministri Sali Berisha zgjedh një mënyrë tjetër për të “uruar” kryeministrin Edii Rama.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/237614/rama-ik-qytetaret-e-elbasanit-ballokume-per-kryeministrin/

 

SHBA: Në zgjedhjet e 2017-ës u blenë votat

Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi sot raportin vjetor mbi të drejtat e njeriut në botë. Në pjesën për Shqipërinë trajtohen një numër çështjesh, por deklarata më e fortë lidhet me zgjedhjet e vitit 2017.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/237676/shba-ne-zgjedhjet-e-2017-es-u-blene-votat/

 

Raporti i DASH për Shqipërinë/ Vasili: SHBA i ve vulën shitblerjes së votës

Pas publikimit të raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit, ku goditet jo pak edhe qeveria shqiptare, ka ardhur edhe reagimi i nënkryetarit të LSI-së, Petrit Vasili.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237669/raporti-i-dash-per-shqiperine-vasili-shba-i-ve-vulen-shitblerjes-se-votes/

 

Lleshaj e pezulloi se mbrojti banesën, efektivja e policisë; 'Nuk ndalem, do mbroj shtëpinë time

Edhe pse kanë kaluar dy ditë nga pamjet e forta të dhunës që shoqëruan ekzekutimin e një vendimi përmbarimor pranë shkollës “Petro Nini Luarasi”, ku Policia dhe Përmbarimi u bënë bashkë për të nxjerrë në mënyrë të dhunshme nga banesat, gra, fëmijë dhe të moshuar, duket se kjo situatë do të përsëritet sërish më 25 mars.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/237648/lleshaj-e-pezulloi-se-mbrojti-banesen-efektivja-e-policise-nuk-ndalem-do-mbroj-shtepine-time/

 

KFOR-i, i gatshëm të parandalojë çdo kërcënim

Ushtarët e KFOR-it që janë në Kosovë vazhdojnë me ushtrime të shumta për përmirësimin e shkathtësive të tyre në vende të ndryshme.  

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/237502/kfor-i-i-gatshem-te-parandaloje-cdo-kercenim/

                                    

Protesta e jelek-verdhëve, ja vendimi që merr Parlamenti francez

Franca përjetoi protesta masive dhe të dhunshme këtoj 3 muajt e dhunshme.

Protesta e jelek-verdhëve bëri jehonë në të gjithë botën, për mënyrën e organizimit por edhe për dhunën që u shkaktua.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/237689/protesta-e-jelek-verdheve-ja-vendimi-qe-merr-parlamenti-francez/

 

FOTO/ Messi është absolut, nota maksimale ndaj Lyon

Barcelona fitoi me rezultatin  e thellë 5-1 në “Camp Nou” me Lyonin, duke u kualifikuar në çerekfinalet e Champions League, shkruan Syri.net.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/237705/foto-messi-eshte-absolut-nota-maksimale-ndaj-lyon/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco