FOTO/ Nis Kuvendi, betohen 7 deputetët e blerë të opozitës, ja cilët

FOTO/ Nis Kuvendi, betohen 7 deputetët e blerë të opozitës, ja cilët

10:12, 13/03/2019

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka hapur seancën parlamentare me ceremoninë e betimit të 7 deputetëve të blerë, që do të përfaqësojnë opozitën.

Pas leximit të tekstit të betimit, ata janë ngritur në këmbë njeri pas tjetrit dhe kanë thënë: “Betohem!”. I pari qe Lefter Maliqi dhe më pas, Alban Zeneli, Ligoraq Karamelo, Majlinda Halilaj, Ediola Braha, Edlira Hyseni, Elda Hoti.

Momenti i betimit të disave prej tyre/ar.sh/SYRI.NET

ImageImageImageImageImage

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

BIDO13/03/2019 15:56

Keto nuk mund te quhen as anderra te opozites, e jo me zv] deputetesh. Kjo trego se ne c;gjendje eshte politika e keta politikane, ne i thencin vehtes. Nese jane te votuar, le te na i thone se sa vota ka sejcili nga ato, apo nga kush jane votuar. Pra, keto jane zgjedhur nga pushtetiti po per pushtetin qe te mbahet akoma me penicilina te skaduara.

lali13/03/2019 11:02

Asgje per tu shqetesuar, me bezdis vetem fakti pse duhet te paguhet ndonje vemje ose ndonje baxhelle si depudhjer/e me taksat e mia. Ajo qe me shqeteson me shume eshte se sot me shume se kurre u vertetua qe ne PD ka pasur vetem komunista e kurva, dhe gafat e futjes se njerezve neper lista per numer e per hater ja ku e nxorren koken.....

Prositutat13/03/2019 10:31

Po vajten per arsyjet personale ose te shgenjyra si prositutat e vendit po aty kuptohet qe parlamenti eshte kthyer ne per interest personale dhe Jo te ndimoj popullin te shduken sa nuk eshte vone dhe te ngrihet populli qi I ka votuar te ngrihen ne diten e qe vjene per te protestuar dhe te heq in prositutat

Loran shehu13/03/2019 10:22

???????????? skandal prandaj her tjeter mos vien vec servila e njerez kot per kandidat per deputet se shif si ndodh pastaj

Shto koment