Skandal në panairin e Frankfurtit, ylli komunist valëvitet në flamurin shqiptar

Skandal në panairin e Frankfurtit, ylli komunist valëvitet në flamurin shqiptar

17:51, 12/03/2019

Një tjetër turp duket se do të shoqërojë Shqipërinë në prezantimet e saj ndërkombëtare.

Skandali i radhës është raportuar sot në panairin  e Frankfurtit në Gjermani, ku flamuri shqiptar është prezantuar me simbolin e yllit komunist mbi shqiponjën kuqezi.

Skandali është denoncuar nga pjesëmarrës në këtë panair që duhet të ishte imazhi më i mirë për Shqipërinë por që na kthen në një periudhë të errët për vendin.

Një nga qytetarët që ka dërguar fotot, ka ironizuar duke e lidhur shfaqjen e flamurit me yllin komunist me aktualitetin e qeverisjes Rama që po e çon vendin drejt një diktature.

Nuk dihet se si ky flamur ka përfunduar të valëvitet i qetë pa djeninë e palës shqiptare, por mungesa e vëmendjes i bën organizatorët shqiptarë po aq fajtorë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Nardi13/03/2019 07:39

Per te regulluar imazhin e prishur te Shqiperise , ka menduar Saimir Pirgu , do jape nje koncert me teper dhe ja u zgjidh kjo puneee !

Leka 13/03/2019 06:21

Në fakt, përfaqëson shtetin e sotëm shqiptar!

edi romi12/03/2019 19:37

e ku dini gje ju more shqiptare te palexuar, pyesni ministrin, dashnor, me te lexuarin e te gjitha koherave per kete yll..... harram ju qofte, zoti ju denofte per cdo njollosje qe i beni Shqiperise

Kola12/03/2019 18:40

pedhosja e simboleve te nje shteti denohen me ligj dhe per ta gjetur se kush eshte autori eshte e thjeshte o Hitleri o Edveri????????????????????????????????????????????????????????????????

Gramoz12/03/2019 18:18

Nen udheheqjen e ndritur te kumandar edvin ripjerdhjes, shum shpejt do kthehen edhe internim debimet, neni famkeq i agjitacion propagades, vrasjet ne kufi, do hiqen antenat nga tarracat e pallateve dhe do shikohet vetem ERTV ja. Perpara Shqiperi, fanar ndriçues buz Adriatikut. Lavdi partise siçiliste. Rrofte shoku edver llapa dhe perpara per fitorje te reja. Prisni se nuk keni pa gjo akoma!

Shto koment