VIDEO/ Policia arreston përmbaruesit, kur pronën e zapton Gjinushi, ndalon banorët kur tokën e ka i zoti

VIDEO/ Policia arreston përmbaruesit, kur pronën e zapton Gjinushi, ndalon banorët kur tokën e ka i zoti

13:15, 12/03/2019

Ligji është i njëjtë për të gjithë, por policia nuk është njësoj për të gjithë.

Këtë e tregoi dita e djeshme, kur policia më fakt vendosi të arrestojë banorët të cilët po mbronin pronën e tyre.

Ndryshe ka vepruar policia, kur pronën e ka zaptuar një politikan i majtë, konkretisht Skënder Gjinushi.

Nuk janë të largëta pamjet, kur Policia e Shtetit do të dërgonte forcat speciale për të mbrojtur selinë e Skënder Gjinushit, pas ministrisë së Drejtësisë, pronë e cila i kishte kaluar ish-pronarëve.

Në tetor të vitit 2013, vetëm pak muaj pas ardhjes në pushtet të Edi Ramës, policia arrestonte përmbaruesit kur këta të fundit kishin shkuar për të zbatuar një vendim gjykate.

Por çfarë ndodhi dje në Tiranë?

Policia arrestonte banorët dhe rrinte në krah të përmbaruesve. Dje policia nuk veproi siç vepronte kur prona ishte zaptuar nga Skënder Gjinushi, por dje Edi Rama shkruante në Tëitter se policia e ka detyrim ligjor ti dalë në krah përmbaruesit.

Po edhe para 5 vitesh i njëjti ligj ishte, por atëherë policia doli në krah të zaptuesit e jo pronarit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Edi15/03/2019 19:31

I ka ardhur fundi prandaj po bejne cfare eshte e mundur te rrembejne, vjedhin e te fusin ne thesin e tyre cfare te mundin(i takon apo jo). Fajin e kemi edhe ne duke i neglizhuar sepse 'jemi lodhur' nga politikanet qysh nga 1991.

Gramoz15/03/2019 15:54

Po sigurisht, nuk kishte si te ndodhte ndryshe me policine e komanduar nga edvin qenefi, skender qenushi eshte nje nga kokat e k...it te qelbesirave te majte, prandaj edvin shurrtorja si edhe per çdo her tjeter, vepron me dy standarte, nje standart per popullin, dhe tjetrin per halete e morrave te kuq. Nje zgjidhje eshte per ta shkulur faren e keqe qe po na sundon sot e 70 vjet, neser te gjith ne shesh per ti dhen derrmen qelbesirave te ripjerdhjes komuniste.

Shto koment