VIDEO/ Kërcënohet gazetari Basir Çollaku: Mos fol për drogën se e ke rrëzë veshit

VIDEO/ Kërcënohet gazetari Basir Çollaku: Mos fol për drogën se e ke rrëzë veshit

12:53, 12/03/2019

Gazetari Basir Çollaku ka denoncuar ditën e djeshme në polici për kanosjen që është bërë ndaj tij.

Kërcënimi ka të bëjë me një telefonatë të dielën në emisionin e mëngjesit në ReportTV.

Ka qenë një telefonues i cili ka kërcënuar live gazetarin duke thënë që të mos dalë ne ekran e të flasë për bandat dhe drogën se e ka pas veshi.

Telefonuesi kanosës thoshte në bisedën e tij drejtpërdrejt në emision që gazetari duhet të mbyllë gojën dhe të bëjë kujdes.

Pas kësaj gazetari ka bërë kallëzim në Policinë e Shtetit.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz12/03/2019 15:48

Nuk kan ça me te bo, vetem me trrujt lesht e k...it. Sa per denoncimin ke policia e gjenelesh Lesh Leshit, ja ke fut kot plako, ene gjeneleshi nuk ka ça me bo, vetse te tjerri leshin e edvin qenefit.

Daj Jaku12/03/2019 14:01

Ka bërë kallëzim në policinë e Shtetit/Lleshit ose të shtet leshit.

Bisnesi12/03/2019 13:26

O Besare kot mos beje kallëzime se ai Shuli e ka vet prokurorin dhe qykate respekte per ty si gazetar

Loran shehu12/03/2019 13:10

Ti rruajn k... kta trimat Basri Collakut

Leka 12/03/2019 13:09

U ka hyrë frika në palcë zagarëve të ripjelljes sorosiane. Edhepse zombi rama ka gjithë ata terroristë me vete, kot e ka se fundi po i afrohet.

Shto koment