FOTO/ Fëmijët në mbrojtje të nënave dhe shtëpive, qytetarët solidarizohen me familjet dhe sulmojnë qeverinë

FOTO/ Fëmijët në mbrojtje të nënave dhe shtëpive, qytetarët solidarizohen me familjet dhe sulmojnë qeverinë

16:30, 11/03/2019
A+ Aa A-

Ngjarja e sotme pranë shkollës Petro Nini Luarasi, ku fëmijë, gra dhe pleq u përplasën me policinë në mbrojtje të shtëpive të tyre, ka sjellë mjaft reagime.

Përveç qytetarëve që iu bashkuan protestës së tyre duke neveritur veprimet e policisë së shtetit, shumë të tjerë kundërshtuan veprimet përmes rrjeteve sociale.

Fotot e familjarëve në fjalë u bënë virale, ndërsa sensibilizimi dhe solidarizimi me ta u bë edhe përmes memeve.

Ja disa prej tyre:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco