The Prosecution starts inquiry over Minister Elisa Spiropali over money laundering scheme

The Prosecution starts inquiry over Minister Elisa Spiropali over money laundering scheme

15:48, 09/03/2019

Tirana’s Prosecution Office has started today an inquiry over minister for the Relation with Parliament Elisa Spiropali, her husband and her brother who are suspect for involvement in a profit and money laundering scheme.

The news was published by Boldnews which has exposed a number of public procurements in the water management and canalizations in Fier. The contract have been won the company Solomon Construction, owned by Spiropali’s brother during the time Spiropali’s husband was the director of the institution.

Also, the High Inspectorate of Wealth Declaration and Control and of Conflict of Interests has aterted an administrative investigation for Ms. Spiropali.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

toni10/03/2019 12:54

e perdorin mish per top.Spiropali sa me afer mushkes aq me te fort e ha shkelmin,sido qe ti shtiret dhe afer ti rrije te gjatit aq meshum kan me e perdorur si shembull,para burgut nuk ka hesap apo favore e gjdo gje tjeter/!.epo kurban dikush do behet ,ajo qe ben dem me pak eshte ajo .

Qomi09/03/2019 16:58

Nuk eshte e vertet

Alen Deloni09/03/2019 16:48

Mos i besoni farsës së Ripjerdhjes. Nisin hetimin për ta nxjerrë palagur zonjëbushtrën e doganave 20 milionë euro. Alen Deloni. Në këtë mënyrë nuk mundet të gjykohet për së dyti, mbasi të rrëzohet kjo (pa)drejtësi e edverit., njëlloj si saje qorri.

Akushi09/03/2019 16:40

Ju besoni qe Prokurorija e Rames te ndjek ndrikullen e Rames !!!!!!!! Kte sharabajg te lyer e perlyer me m**te....

Doganieri09/03/2019 16:05

Zhulsja zhulsssse ngelet si pa lek e si me sh lek...ajo iku nga fshati po fshati nuk u largua kurre nga ajo..hajt tme rrrruaç

Gramoz09/03/2019 15:58

Mos! E hongri edhe Dylqinja e Topozes me duket, te shohim çdo beje don edvin Kishoti tani, por ka edhe nje rruge shpetimi po te shendrrohet ne Mamice dhe ti kerkoje ndihme skenderbuçit te saj. Vetem keshtu mund tja hedhe Loqja Shenka e ditve tona, ose edhe duke perdorur si mburoje shkrimtarin me te famshem shqipetar, Servantesin.

Shto koment

Denonco