VIDEO/ Frika nga protesta  e opozitës, qeveria vë nën shtetrrethim Tiranën...

VIDEO/ Frika nga protesta e opozitës, qeveria vë nën shtetrrethim Tiranën...

08:50, 05/03/2019

Frika e tmerrshme nga protesta e opozitës paralajmëruar për ditën e sotme në afërsit të Kuvendit ka bërë që shteti të marrë masa drastike duke rethuar me polici gjithçka. Duke bllokuar rrugët e duke bllokuar kalmin e njerëzve.

Tirana është nën shtetrrethim! Qytetarët nuk lejohen të levizin lirshëm në rrugët e kryeqytetit.

Qindra forca policie mbajnë të rrethuar pedonalen mes Galerise se Arteve dhe Min së Brendshme. Policia u merr kartat e identitetit qytetare që kërkojnë të kalojnë në këtë rrugë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco