Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:17, 05/03/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha, ndërkombëtarëve: Stabilitet pa demokraci nuk mund të ketë

Lideri i opozitës Lulzim Basha, u ka dhënë një mesazh të qartë ndërkombëtarëve, gjatë emisionit 360 Gradë me gazetarin Artur Zheji.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/235557/basha-nderkombetareve-stabilitet-pa-demokraci-nuk-mund-te-kete/

 

'Ramën e kërcënojnë me një video të manipulimit të votave'

Kryetari i PD Lulzim Basha, i ftuar në emisionin “360 gradë”, ka zbuluar një detaj tronditës teksa u shpreh se kryeministri Edi Rama kërcënohet me një video të manipulimit të votave.

Sipas kryedemokratit, nëse në një vend të BE-së do të publikohej një nga qindra skandalet që kanë dalë këtu, qeveria do të binte.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/235559/ramen-e-kercenojne-me-nje-video-te-manipulimit-te-votave/

 

Reagimi i fortë nga Gjermania, Pack: Më vjen turp nga Knuti

Ish-anëtarja e Parlamentit Europian, ka reaguar pas deklaratave të eurokomisionerit Knut Fleckenstein pas vizitës në Shqipëri.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/235542/reagimi-i-forte-nga-gjermania-pack-me-vjen-turp-nga-knuti/

 

Basha: Djegia e mandateve është sakrificë, që mundëson ta kthejmë vendimmarrjen tek populli

Lideri i opozitës Lulzim Basha tha gjatë emisionit “360 gradë”,  se “në kuptimin politik të fjalës, zgjidhja që ne kemi bërë, sakrifica që kemi bërë, dorëzimi i mandateve, në thelb është t’ia kthejmë prapë popullit vendimmarrjen, sepse sot vendimmarrja nuk është në duart e popullit, por është në duart e një bashkimi interesash të një grushti politikanësh dhe një grushti kriminelësh.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/235550/basha-djegia-e-mandateve-eshte-sakrifice-qe-mundeson-ta-kthejme-vendimmarrjen-tek-populli/

 

Shehi në SYRI.net: Rama, hajduti më i madh në historinë e Shqipërinë/ Ja kur ikën

Gjatë intervistës në SYRI.net, ish-deputeti Dashamir Shehi ka komentuar sjelljen e kryeministrit Rama, duke e krahasuar me diktatorin e Venezuelës, Nicholas Maduro.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/235470/shehi-ne-syri-net-rama-hajduti-me-i-madh-ne-historine-e-shqiperine-ja-kur-iken/

 

Postblloqe para protestës, reagon Berisha: Kakistokracia po ngordh nga frika!

Pas lajmit se Policia po ngre postblloqe në të gjithë vendin për protestën  e nesërme para parlamentit në Tiranë dhe për më tutje, ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë në përfundimin se qeveria aktuale "po ngordh nga frika”.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/235398/postblloqe-para-protestes-reagon-berisha-kakistokracia-po-ngordh-nga-frika/

 

Vrau nënën e tij/ Zbulohet motivi i krimit të rëndë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Korçën. Ku i biri dyshohet se ka vrarë nënën e tij. Ndëkohë të tjera detaje janë bërë publikë për këtë ngjarje të rëndë në Korçë ku 50-vjeçari ka mbytur me duar nënën e tij, me të cilën dhe jetonte prej vitesh.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/235438/vrau-nenen-e-tij-zbulohet-motivi-i-krimit-te-rende/

 

Taksa ndaj Serbisë/ Biznesmeni mbështet vendimin e Haradinajt: Është rritur prodhimi dhe punësimi

Që nga vendosja e taksës ndaj produkteve që importohen nga Serbia dhe Bosnja- Hercegovina, kompania vendore “Fluidi” ka rritur prodhimin e vajit, teksa ka shtuar edhe numrin e të punësuarve.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/235480/taksa-ndaj-serbise-biznesmeni-mbeshtet-vendimin-e-haradinajt-eshte-rritur-prodhimi-dhe-punesimi/

 

Maqedonia e Veriut zgjedh presidentin e ri/ Analistët e Shkupit flasin për Syri.net

Më 21 prill qytetarët e Maqedonisë së Veriut do ti drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës. Deri tani në garë janë dy candidate: Stevo Pendarovski nga koalicioni qeveritar, ku përfshihet edhe partia shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim, dhe profesori universitar Blerim Reka që mbështetet nga partite shqiptare Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa.

Për më shumë

https://www.syri.net/rajoni/235540/maqedonia-e-veriut-zgjedh-presidentin-e-ri-analistet-e-shkupit-flasin-per-syri-net/

 

Spanja nënshkruan traktatin me Britaninë, njihuni me vendimin

Gjatë diskutimevr me BE-në ishte një nga temat më të nxehta raporti i Spanjës me Britaninë e Madhe.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/235500/spanja-nenshkruan-traktatin-me-britanine-njihuni-me-vendimin/

 

FOTO/ Ronaldo: Ja formacioni më i mirë i të gjitha kohërave, mungon...

Besojeni ose jo, por Cristiano Ronaldo nuk bën pjesë në formacionin më të mirë të të gjitha kohërave të përzgjedhur nga Ronaldo Nazario.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/235556/foto-ronaldo-ja-formacioni-me-i-mire-i-te-gjitha-koherave-mungon/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco