Ja si do të zgjidhen deputetët e ardhshëm të PD

Ja si do të zgjidhen deputetët e ardhshëm të PD

22:11, 04/03/2019
A+ Aa A-

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se deputetët e ardhshëm të Partisë Demokratike do të zgjidhen nga anëtarësia.

Pjesë nga biseda: 

Basha: Sot unë kam pasur vizita të rëndësishme nga partnerët tanë. Unë do të sjellë një model perëndimor brenda partisë sime, ku deputetët e ardhshëm të Partisë Demokratike do të zgjidhen nga anëtarësia e PD-së dhe për këtë kemi ndihmën amerikane, britanike dhe CDU-së gjermane. Nga ana tjetër ke një njeri që ka kriminalizuar partinë e tij. Zgjedhja është para shqiptarëve. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco