'Deputetët tradhtarë'/ Idrizi i sigurtë: Janë të blerë dhe të kapur nga Rama

'Deputetët tradhtarë'/ Idrizi i sigurtë: Janë të blerë dhe të kapur nga Rama

21:25, 04/03/2019

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, I ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”, është shprehur se,  personat që kanë pranuar mandatin e deputetit pas dorëzimit të tyre nga deputetët e PD-së dhe LSI-së, janë të blerë nga kryeministri Edi Rama.

"Janë të blerë dhe të kapur të gjithë. Kalimet nga PDIU te PS-ja? Këta që kanë kaluar me Ramën tani ishin të katër, të pestë në listë, nuk mendoja se do hynin në parlament, por tani Rama i bleu. Shumë shpejt do të kemi zgjedhje të parakohshme”, është shprehur Idrizi.

Të martën e shkuar ish deputeti i PDIU-së, Dritan Bici, kaloi në grupin parlamentar të PS-së.
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco