Lulzim Basha: Skenari i 2017-s nuk do të përsëritet më!

Lulzim Basha: Skenari i 2017-s nuk do të përsëritet më!

21:24, 04/03/2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në Ora News, tha se marrëveshja me kryeministrin Rama në vitin 2017, nuk funksionoi.

Basha: Akti i djegies së mandateve do të thotë që ne e kemi braktisur përfundimisht regjimin e Ramës. Ky akt përjashton çdo përsëritje të skenarit të vitit 2017, ku ne zgjodhëm të shmangim përplasjen civile. Sot pas dy vitesh, është e qartë që ne kishim të drejtë. Marrëveshja nuk funksionoi. Rama e përdori marrëveshjen si një mbulesë poshtë të cilës, ai me Avdylajt, me Shullazët dhe me Bajrët vodhën votën e qytetarëve.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco