Reagimi i ashpër: Policia zbaton direktivat e Partisë dhe jo ligjet e Shtetit, i ka shpallur luftë popullit

Reagimi i ashpër: Policia zbaton direktivat e Partisë dhe jo ligjet e Shtetit, i ka shpallur luftë popullit

19:33, 04/03/2019

Policia që zbaton direktivat e Partisë dhe jo ligjet e Shtetit, i ka shpallur luftë Kushtetuës, ligjit dhe popullit.

Ky ka qënë reagimi i ashpër i ish-deputetit demokrat Gent Strazimiri pas publikimit dje të një aktiviteti partiak të Ministrit Lleshaj nga faqja zyrtare e Policisë së Shtetit.

Ja reagimi i plotë

ATDHEU Në RREZIK!!!
Kjo "Policia" që publikon mbledhjet e "Pleniumit XXI të K.Q. të Partisë", nuk është më "e Shtetit" ... as "de jure"!!! 
Kjo "Policia" që zbaton "direktivat e Partisë" dhe jo ligjet e Shtetit, i ka shpallur luftë Kushtetutës, ligjit, rendit demokratik dhe POPULLIT!
POPULL,
Përballë nuk ke më "Policinë e Shtetit" por militantët e "Partisë", ata që më shumë duan "Partinë" se Shqipërinë, si në 1990, 1991!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Askushi04/03/2019 20:23

A se kuptoni se sjo eshte polici e bandave ne pushtet

Albi04/03/2019 20:17

E cdo plasi ndo nje luft civile

Shto koment

Denonco