Ish - deputetja e LSI poston VIDEO-n: Si do të mbrohemi nga lëndët helmuese të Edi Ramës

Ish - deputetja e LSI poston VIDEO-n: Si do të mbrohemi nga lëndët helmuese të Edi Ramës

10:08, 04/03/2019

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaci ka postuar një video në faqen  saj në facbook, një ditë para protestës së lajmëruar për ditën e nesërme.

Sipas saj kjo është mënyra se si do të mbrohet protestuesit nga lëndët helmuese të Edi Ramës të cila janë përdoru bnë dy protest e fuinit të pozitës

Ja postimi i plotë i saj bashkë me videon:

Kjo video tregon mënyrën për tu mbrojtur ndaj lëndëve helmuese luftarake të Edi Ramës!

Përgatitur nga të rinjtë e LSI, Gjithmonë gati.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

lushingabarbullushi04/03/2019 12:36

Kjo eshte mbrojtja! Po sulmi?

Askushi04/03/2019 12:02

Ne populli ngrihet, nuk ka as tym e as plumb qe ta ndali. Prandaj te gjithe te bashkuar, te gjithe ne shesh

Gjergji Thanasi04/03/2019 11:29

Ish deputetja Kerpaci ofron informacion te vjeteruar. Keto masa mbrojtese jane te mjaftueshme per tu mbrojtur nga gazi lotsjelles ne municonet kaliber 38 mm prodhim Serb (fisheket me forme si tub), por keto masa jane te pamjaftueshme per tu mbrojtur nga bombat me agjent agresiv kimik prodhim izraelit, ato me forme sfere te ngjashme me granatat difensive te kohes se Dulles. Cifutet i kane mbushur keto bomba me nje perzjerje te vecante kimike, qe e ben te domosdoshme perdorimin e maskes kundra gaz me kuti filtruese me filter speciale me baze karboni aktiv. Kam frike se eshe kesaj here vartesit e gjeneral Leshit te keshilluar bga 007 e Ambasades Gjermane dhe nga nepunesit me zyra ne katin e trete te ambasades italiane do t'i zmbrapsin protestuesit me gaze serbe dhe cifute si edhe me te shtena shotgani me mbushje sfera celiku te veshura me mase plastike. Le te shpresojme qe nuk do perdorin municione me mbushje kimike me baze LHL luizit me perqindje te lendes aktive 1-2% te blera se fundi nga nje kompani tepelenase-tiranase. Te tilla municione irritojne lwkuren e trupit, kur bien ne kontakt me te. Ne kete rast maska kundragaz nuk mjafton, se duhen veshur me patjeter kombinoshet hermetike anti LHL

Shto koment

Denonco