VIDEO-FOTO/ Protestë e fortë para bashkisë së Maliqit: Rama ik

VIDEO-FOTO/ Protestë e fortë para bashkisë së Maliqit: Rama ik

13:38, 03/03/2019

Mbështetës të opozitës kanë protestuar sot përpara bashkisë së Maliqit.

Protestuesit kanë bllokuar bulevardin kryesor të qytetit. Një kordon policie është vendosur në hyrje të bashkisë.

Pjesëmarrësit mbajnë në duar pankarta dhe kanë hedhur parulla si ‘Rama ik’, ‘Shqipëria jo e oligarkëve’ dhe ‘Qeveria të mbajë premtimet’.

Të pranishëm janë edhe ish-deputetët demokratë të zonës Ervin Salianji e Klevis Balliu.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco