Ndizet revolta popullore para Parlamentit, protestuesit 'djegin' Edi Ramën

Ndizet revolta popullore para Parlamentit, protestuesit 'djegin' Edi Ramën

17:31, 26/02/2019

Vijon protesta para Parlamentit, ndërkohë revolta popullore sa vjen dhe rritet.

Pas arrestimit që iu desh t’iu bëhej dy pjesëtarëve të mazhorancës, Blendi Klosi dhe Paulin Sterkaj, protestuesit kanë djegur edhe imazhin e Ramës, të modifikuar me atë të diktatoritvenezuelian, Nicolas Maduro.

Veprimi në fjalë u krye nga banorët e Astirit, të cilët kanë më shumë se 100 ditë në protestë në mbrojtje të banesave të tyre.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco