VIDEO/ Çollaku për Syri.net: Vendimet nuk i merr parlamenti, i merr bordi i banditëve

VIDEO/ Çollaku për Syri.net: Vendimet nuk i merr parlamenti, i merr bordi i banditëve

15:58, 26/02/2019

Gazetari i njohur investigativ Basir Çollaku ka qenë i ftuar në studion e Syri. net ku ka folur për zhvillimert e fundit në vend.

Pas deklarimit të Bashës se mund të arrestohej Vangjush Dako gazetari tha se ai mund të deklaronte një gjë të tillë nëse kishte informacionet e duhura.
Kanë rezultuar se disa denoncime të Bashës kanë dalë të verteta si rasti i toyotave yaris, tha Çollaku.

Deklarimi i Bashës sipas gazetarit, shkon në kahjen për të bllokuar ndërhyrjen e kryministrit në këtë dosje ku akuzohet edhe kreu i bashkisë së Durrësit.
Njerëzit e krimit, sipas Çollakut janë një grup parlamnetar me vete, sepse ata kanë marrë pjesë në zgjedhje duke vjedhur vota. Vendimarja nuk është në parlament është ky bord i këtyre banditëve që marin të gjithë vendimet.

Ata e dinë kush emrohet dhe kush bëhet minstër e drejtor policie. Njerëz me rekorde kriminlae janë përfitues të punëve publike milona eurove, nënvizoi Çollaku.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco