Edi Rama e humb betejën e radhës në KQZ

Edi Rama e humb betejën e radhës në KQZ

14:24, 26/02/2019

Edi Rama, ideuesi dhe promovuesi i kërkesës për të ndaluar kandidim e kryebashkiakëve që kanë më shumë se 3 mandateve e ka humbur këtë betejë.

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka rrëzuar kërkesën e dorëzuar nga PS-ja, për të mos lejuar bashkiakët qe kane 3 mandate apo me shume, për të kandidatuar serish.

Votimi i kërkesës së PS-së është rrëzuar me 4 vota, përballë 3 votave që votuan pro.

Pas ketij vendimi te KQZ-se nuk i mbyllur rruga asnje kryebashkiaku per te rikandiduar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku26/02/2019 16:28

Kjo është dëshmia e plotë e demokracisë në Shqipëri. Që nga momenti i braktisjes së parlamentit nga opozita, EDrama filloi të "humbë betejat", bile edhe në KQZ, tamam mu aty ku ka ushtarët më të bindur, bibat e gjelave. Kjo është farsa e rradhës për të përjetësuar në pushtet gjushët dhe qazimët, duke larë duart.

Shto koment

Denonco