VIDEO/ Investigimi i RAI-t, Vasili: Zgjedhjet e blera prodhojnë pushtet horrash si ky i Ramës

VIDEO/ Investigimi i RAI-t, Vasili: Zgjedhjet e blera prodhojnë pushtet horrash si ky i Ramës

23:46, 22/02/2019

Pas investigimit të publikuar nga Rai 2 ka reaguar edhe ish kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili.

Ky i fundit, duke I treguar mirënjohjen televizionit publik italian, shprehet se, “Pas kësaj video të RAI 2,qe tregon si janë blerë dhe si do blihen zgjedhjet, po pres OSBE në Tiranë, që ta shohë edhe ta lexojë se ç'thonë horrat për zgjedhjet që jane blerë dhe qe keta i kanë quajtur te rregullta.

Reagimi i plotë i Vasilit:

Mirenjohje RAI 2 !!!

Pas kesaj video te RAI 2,qe tregon si jane blere dhe si do blihen zgjedhjet,po pres OSBE ne Tirane, qe ta shohe edhe ta lexoje se ç'thone horrat per zgjedhjet qe jane blere dhe qe keta i kane quajtur te rregullta.

Keto zgjedhje te blera prodhojne pushtete horrash si ky i Edi Rames.

Ja cfare thone horrat per zgjedhjet ne RAI 2:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tafa23/02/2019 08:50

ma horr e ma antipatik e ma antshqiptar e ma tradhtar e ma injorant e ma fanatik =ma idiot se ti VASIL ESHTE VEQ LULI DHE SALIHU ,PO TI JE KUPOLLA E ....UTIT.

Shto koment