Baton Haxhiu zbulon planin e Edi Ramës për të emëruar opozitën në Shqipëri

Baton Haxhiu zbulon planin e Edi Ramës për të emëruar opozitën në Shqipëri

22:54, 21/02/2019

Gazetari nga Kosova, Baton Haxhiu, njeri shumë I afërt I kryeministrit Edi Rama, duke komentuar situatën poltike në vend pas djegies së madateve nga opozita, ka bërë një deklaratë të papritur, e cila zbulon planin e kryeministrit Rama.

I ftuar në studion e “Open” me Eni Vasilin, Haxhiu është shprehur se, “LSI do zbehet” dhe se “PD do të zhduket”, dhe se këto dy forca politike mund të zëvendësohen nga partia e Vetëvendosjes në Shqipëri.

“Do kemi hapësirë për një parti politike e cila mund të ndërtohet pas një muaj ose dy muaj. Mund të jetë Vetëvendosja.

Dorëheqja i lë hapësirë Vetëvendosjes për të qene pjesë e jetës politke në Shqipëri.

Dhe nuk janë të paktë njerëzit që janë të gatshëm për të formuar një parti politike shumë shpejt.

Partitë si LSI dhe PD, njëra do zbehet, tjetra do zhduket, sepse shqiptarët do kërkojnë dicka të re”, u shpreh Baton Haxhiu.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vlora23/02/2019 14:47

Si nuk ka turp ky Batoni, nuk din te ndalet

Tafa23/02/2019 09:01

TE GJITH ATA QE SHKRUAJN PER UDB ATA NUK DIN FARE QKA ESHTE UDB ,KOHA E SHISHIT,SHIKUT,UDB,SHTAZIT,KALOJ TASH KEM NJE KOH TE RE ME VEGLAT E NEOLITIT . NUK KA ME BUDALLENJ POR KA XHELOZI .NUK MENDON ASKUH MA PER SHORIN POR PER INDIVIDIN ,NUK NGIHET NJERIU MA ME NJE PUL NE HELLI,POR KERKON PUSHTETIN SE KA HALLIN E VET SI TE SHPETOJ NGA GJERAT QE I KAN BER,SHKURT SALIHU.BASHA DHE KLIKA E TIJ DUAN TA KALLIN SHQIPRIN SEPSE VEQ ASHTU MENDOJN SE DO I IKIN DREJTSIS ,POR USA-A KA PLANE DHE DESHMI E ATYRE SU IK DOT .LENE JU BATONIN SE NJE NAGA ATA BASHKPUNTOR TE AMERIKES ESHTE EDHE BATONI.

coli22/02/2019 22:32

Ka vërtetë një faj të rëndë Partia demokratike që kur fitoi në vitin 1992 me një shumicë të madhe votash, duhet ta shpallte jashtë ligjit Partinë e Punës e të vinte si kusht që partitë e reja të majta që mund të krijoheshin, të mos ta përmëndin më fjalën "socialist" e asnjë nga krerët e PP në rrethe apo në qendër e cilido që ishte treguar i zellshëm si komunist në luftën e kllasave, ti ndalohej angazhimi politik Nuk ka sepse të mereshin modelet e vendeve të tjera komuniste të lindjes, për ndëshkimin e krimeve të diktaturës enveriste.. Të gjitha vendet e perandorisë komuniste lindore europiane, kishin 30 vjet që e kishin flakur modelin stalinist, që në vitin 1960.e qoftë edhe formalisht e dënonin "kultin e individit" që prodhonte diktatorë Kurse Shqipëria ishte i vetmi vend komunist në Europë që e ruajti deri në vitin 1990 modelin stalibist të diktaturës. E marë në raport me numurin e popullsisë, Shqipëria kishte më shumë viktima të terrorit komunist se të gjitha vendet e tjera lindore komuniste, ndoshta veç Kamboxhës Qeveria qemokratike duhej të quante person non grata, edhe kësisoj Batonësh që kanë bashkëpunuar me shefat e UDB e vazhdojnë akoma të punojnë për interesat e Serbisë.

Edgar22/02/2019 20:41

Batonin nuk e merr njeri seriozisht. Te gjithe shqiptaret e dine qe ka qene agjent I UDB bashke me dajen e ministres se Arsimit. Cfare pret nga ky njeri qe nuk do as vendlindjen e vet por nxit dhe I mbush mendjen Rames Te mbeshtese ndarjen e Kosoves. Mbas Adam do Te shkaterroje Shqiperine. A ka mbetur ndonje shqiptar qe e duron kete?!

Ay22/02/2019 01:43

Shqiptaret duan parti te re thote ky partine UDB. Me gjithe respektin (per kosoven jo per kete buburrecin). Po eshte pak e vogel kosova ne moshe te na sjelle ne ne Shqiperi politike. Avash se nga Shqiperia I ka shkuar cdo gje kosoves e jo anasjellta. Kurse ky zvarraniku nuk ka faj kur e shfaqin mediat e blere

LIKO22/02/2019 01:41

Po pse te mos zhduket partia e sektit te tepsise, por na kerko zhberijen e partise me te madhe opozitare ky spiun, e percares. Ky sherbetore i ndihmon kriminelet ne shqiperi per interesin e Serbise, e Thacit, e sheh si pengesen kryesore opoziten qe eshte partia e pare qe ka kerkuar e formuar demokracine ne vend, e ky percares anarshist me mendime analogjike, e tinezare, kerko te fute mendimin se na qenka nje parti e re qe do formohet, por ama si bisht, e fasade e qeverise se krimit. Kete fare gazetar spiun, nuk e degjojne, e se pranojne kosovaret, vjen ket e na jep keshilla politike si sherbetor, e i pagur nga maskarai Rama, . ne kohen kur ketij deshtaku, e shkaterruesi te ekonomise, e demokracise i ka vene minat. andaj i duhet, e duhen te tille komentues e batakcinj si I Batuari ne nje ane me sektin e qelbesirave Baton spiuni. Me mire per keto ia kendojne ne Kosove ketij dredhaku, e lepiresi i kuqaleve.

Toni22/02/2019 00:35

Ma ky eshte i shartuar me hale komunistash ku si kalem ka qelbesiren e rilindjes ! Dhe si rrac e shartuar del tamam klysh sllobobani........

taku21/02/2019 23:16

Kete Butonin e kan perdhunuar serbet qe te vogel prandaj ka ngel me pasoja....

Shto koment